Dan Abnett

Biogram

Urodzony w 1965 r. brytyjski autor komiksów i powieści. Mieszka i pracuje w Maidstone w hrabstwie Kent.

Pracował dla Marvel Comics jako scenarzysta, a jego dorobek w tej materii obejmuje ogromny zestaw prac z takimi legendami jak X-Men, czy Punisher włącznie. Dla DC Comics przygotowywał m.in. scenariusze do serii Legion of Superheroes oraz Superman.

W swoi dorobku ma ponad 40 powieści, w zdecydowanej większości osadzonych w kultowych uniwersach Warhammer 40k i Warhammer. Ich łączna sprzedaż przekroczyła półtora miliona egzemplarzy. To właśnie Dan stworzył bestsellerową serię Duchy Gaunta (w 2012 r. Fabryka Słów rozpocznie jej wydawanie w Polsce), trylogię Inkwizytora Eisenhorna, czy komiksowe serie: Lone Wolves, Titan oraz Inquisitor Ascendent.

W ramach monumentalnego cyklu Warhammer 40k: Herezja Horusa napisał - Czas Horusa, Legion, Prospero Burns. Ta ostatnia powieść trafiła na prestiżową listę bestsellerów New York Timesa, przez długi czas okupowała też pierwsze miejsca list przebojów SF w Wielkiej Brytanii i USA. W marcu 2012 r. Dan Abnett wydał kolejny tom tego cyklu: Know No Fear.

News

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Copernicus Corporation
Data premiery: 13.05.2022

Duchy z Pierwszego i Jedynego Regimentu z Tanith spędziły w rezerwie zbyt wiele czasu. Zniecierpliwieni i spragnieni akcji, zostają wysłani na misję odpowiednią dla nich. Cel: stacja kosmiczna o nazwie „Ocalenie”; ufortyfikowana baza, w której wróg przechowuje tajemnice mające moc odmienienia losów wojny o Światy Sabbat. Najazd na stację wiąże się jednak z tak ogromnym ryzykiem, że misja uznawana jest za niemal samobójczą.

Autor:
Wydawca: Copernicus Corporation
Data premiery: 28.10.2021

Czy Gaunt może komuś zaufać? Ściągnięci z pierwszej linii frontu krucjaty na Światach Sabbat, żołnierze Pierwszego Regimentu z Tanith czekają na kolejną misję, lecz gdy na Balhaut zostaje sprowadzony ważny jeniec, Gaunt wpada w sam środek skomplikowanej intrygi. Komu może zaufać? Jakie ważne informacje posiada jeniec? Od znalezienia odpowiedzi na te pytania zależą dalsze losy krucjaty, a Gaunt musi rozwiązać zagadkę, zanim dopadną go agenci wroga.

Autor: ,
Wydawca: Copernicus Corporation
Data premiery: 16.08.2021

Malus Mroczne Ostrze ma coraz mniej czasu, aby ocalić duszę ze szponów demona Tz’arkana. Do tej pory zdobył dwa artefakty, po trzeci jednak musi udać się aż do Miasta Umarłych, gdzie w starożytnym grobowcu spoczywa Sztylet Torxusa. Nie wie jednak o starożytnym proroctwie wedle którego mężczyzna bez duszy skąpie krainę Druchii we krwi i pożodze. Nie wie również, że ktoś jeszcze pragnie wypełnić owo proroctwo i za wszelką cenę dotrzeć na miejsce przed Malusem, aby zdobyć całą władzę i potęgę dla siebie.

Autor:
Wydawca: Copernicus Corporation
Data premiery: 26.03.2021

W trakcie krucjaty o Światy Sabbat komisarz Gaunt i jego ludzie muszą zmierzyć się z duchami przeszłości. Operacja mająca na celu wyzwolenie Światów Sabbat trwa. Komisarz-pułkownik wyrusza wraz ze swoim regimentem na nowy obszar działań wojennych – na świat-fortecę Jago. Gdy ataki nieprzyjaciela stają się coraz bardziej zażarte, Gaunt i jego oddział muszą stawić czoła zarówno brutalnej teraźniejszości, jak i bolesnej przeszłości.

Autor:
Wydawca: Copernicus Corporation
Data premiery: 29.01.2021

Leżące na Wschodnich Rubieżach królestwo Ultramaru samotnie stawiło czoło napaści Głosicieli Słowa na Calth oraz Krucjacie Cieni. Teraz Roboute Guilliman, Prymarcha Ultramarines, ściąga na Macragge wszystkie siły lojalistów, planując dla rodzaju ludzkiego nową przyszłość. Napływ coraz większej liczby uchodźców z ogarniętych wojną obszarów galaktyki zaciera wszelkie różnice pomiędzy sojusznikami a wrogami.

Autor: ,
Wydawca: Copernicus Corporation
Data premiery: 26.10.2020

Malus Mroczne Ostrze, znienawidzony przez resztę swojej rodziny, powraca do Hag Graef, i to nie sam. Po nie do końca udanej wyprawie na Pustkowia Chaosu ma już niecałe dziesięć miesięcy na zdobycie czterech kolejnych artefaktów, by ocalić swą duszę ze szponów demona. Tyle tylko, że nie wie, gdzie ma ich szukać. W tym celu zmuszony jest zawrzeć pakt z diabłem, czyli dwoma członkami swojej rodziny, którzy nie bardzo za nim przepadają i najchętniej wbiliby mu sztylet w plecy.

Autor:
Wydawca: Insignis
Data premiery: 02.09.2020

Potężni Avengersi mierzą się ze swoimi największymi wrogami – wszystkimi naraz! W Berlinie Kapitan Ameryka walczy z siłami Hydry. W ukrytej krainie na Antarktydzie Hawkeye i Czarna Wdowa usiłują powstrzymać A.I.M. W Waszyngtonie Iron Man ściera się z Ultronem. Na Syberii Thor staje sam przeciwko wielkiej armii. W Mangapore Bruce Banner i Nick Fury zmagają się z High Evolutionary.

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: Copernicus Corporation
Data premiery: 28.08.2020

Herezja dotarła na Calth bez żadnego ostrzeżenia. W ciągu zaledwie kilku krwawych godzin dumni wojownicy Guillimana, Ultramarines, zostali rzuceni na kolana przez swoich zdradzieckich braci z XVII Legionu. Teraz gdy planetę nękają nieustannie palące rozbłyski słoneczne zranionej gwiazdy Veridian, ocaleni muszą podjąć walkę z pozostałymi Głosicielami Słowa i ich diabelskimi sojusznikami w mroku podziemnych arkologii.

Autor:
Wydawca: Copernicus Corporation
Data premiery: 01.06.2020

Wybawiciel… czy zabójca? Trwa wojna o Światy Sabbat. Komisarz-pułkownik Ibram Gaunt wraca na okupowaną przez Chaos planetę Gereon, żeby zmierzyć się z własnymi demonami! Dręczony wspomnieniami z długiej misji poza liniami wroga, komisarz Ibram Gaunt wraca na Gereona, żeby wyzwolić świat okupowany przez Chaos. Po odnowieniu kontaktu z partyzantami Gaunt oraz Pierwszy i Jedyny z Tanith odkrywają, że w trakcie brutalnej akcji wyzwoleńczej ich wrogiem stali się nawet dowódcy Imperialnej Armii, przeświadczeni, że liczy się wyłącznie zwycięstwo.

Autor: ,
Wydawca: Copernicus Corporation
Data premiery: 23.03.2020

Malus Darkblade, zwany przez wrogów Czarną Klingą nie ma lekkiego życia. Pogardzany przez przybrane rodzeństwo i pomiatany przez ojca próbuje znaleźć sposób, by pokazać na co go stać. Przy okazji chce wziąć odwet na znienawidzonych członkach rodziny i zyskać należne mu miejsce w społeczności Druchii. Nakłoniony przez parającą się czarną magią siostrę, podejmuje ryzyko zdobycia sekretnego artefaktu znajdującego się w posiadaniu brata.

Strony: 1 2