Dan Abnett

Biogram

Urodzony w 1965 r. brytyjski autor komiksów i powieści. Mieszka i pracuje w Maidstone w hrabstwie Kent.

Pracował dla Marvel Comics jako scenarzysta, a jego dorobek w tej materii obejmuje ogromny zestaw prac z takimi legendami jak X-Men, czy Punisher włącznie. Dla DC Comics przygotowywał m.in. scenariusze do serii Legion of Superheroes oraz Superman.

W swoi dorobku ma ponad 40 powieści, w zdecydowanej większości osadzonych w kultowych uniwersach Warhammer 40k i Warhammer. Ich łączna sprzedaż przekroczyła półtora miliona egzemplarzy. To właśnie Dan stworzył bestsellerową serię Duchy Gaunta (w 2012 r. Fabryka Słów rozpocznie jej wydawanie w Polsce), trylogię Inkwizytora Eisenhorna, czy komiksowe serie: Lone Wolves, Titan oraz Inquisitor Ascendent.

W ramach monumentalnego cyklu Warhammer 40k: Herezja Horusa napisał - Czas Horusa, Legion, Prospero Burns. Ta ostatnia powieść trafiła na prestiżową listę bestsellerów New York Timesa, przez długi czas okupowała też pierwsze miejsca list przebojów SF w Wielkiej Brytanii i USA. W marcu 2012 r. Dan Abnett wydał kolejny tom tego cyklu: Know No Fear.

News

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Copernicus Corporation
Data premiery: 01.06.2020

Wybawiciel… czy zabójca? Trwa wojna o Światy Sabbat. Komisarz-pułkownik Ibram Gaunt wraca na okupowaną przez Chaos planetę Gereon, żeby zmierzyć się z własnymi demonami! Dręczony wspomnieniami z długiej misji poza liniami wroga, komisarz Ibram Gaunt wraca na Gereona, żeby wyzwolić świat okupowany przez Chaos. Po odnowieniu kontaktu z partyzantami Gaunt oraz Pierwszy i Jedyny z Tanith odkrywają, że w trakcie brutalnej akcji wyzwoleńczej ich wrogiem stali się nawet dowódcy Imperialnej Armii, przeświadczeni, że liczy się wyłącznie zwycięstwo.

Autor: ,
Wydawca: Copernicus Corporation
Data premiery: 23.03.2020

Malus Darkblade, zwany przez wrogów Czarną Klingą nie ma lekkiego życia. Pogardzany przez przybrane rodzeństwo i pomiatany przez ojca próbuje znaleźć sposób, by pokazać na co go stać. Przy okazji chce wziąć odwet na znienawidzonych członkach rodziny i zyskać należne mu miejsce w społeczności Druchii. Nakłoniony przez parającą się czarną magią siostrę, podejmuje ryzyko zdobycia sekretnego artefaktu znajdującego się w posiadaniu brata.

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: Copernicus Corporation
Data premiery: 25.10.2019

Od pól bitew Phall i Isstvana, po upiorne cienie Terry szaleje największa z wojen w historii ludzkość. W czasie, kiedy Legiony zdrajców prowadzą galaktyczną kampanię terroru, lojaliści czynią przygotowania do obrony Pałacu Imperialnego oraz ostatecznej, nieuniknionej konfrontacji pomiędzy Horusem i Imperatorem... Niniejsza Antologia obejmuje cały okres Herezji Horusa i zawiera krótkie opowiadania napisane przez Dana Abnetta, Grahama McNeilla i Gava Thorpe'a oraz dwie dłuższe historie.

Autor:
Wydawca: Copernicus Corporation
Data premiery: 24.05.2019

Nieświadom wybuchu rebelii Horusa Roboute Guilliman wraca do Ultramaru, żeby zgodnie z coraz bardziej enigmatycznymi rozkazami Mistrza Wojny przygotować swój Legion na wojnę z orkami w systemie Veridian. Bez żadnego ostrzeżenia Legion Głosicieli Słowa, który miał być ich sojusznikiem, przeprowadza niszczycielski atak na Calth, dziesiątkując flotę Ultramarines i zabijając każdego, kto stanie im na drodze.

Autor:
Wydawca: Copernicus Corporation
Data premiery: 10.10.2016

Na spustoszony atakami Chaosu układ Sabbat spłynęła fala odnowionej nadziei wraz z pojawieniem się dziewczęcia, podającego się za nowe wcielenie Świętej Sabbat. Mimo wątpliwości żywionych przez naczelne dowództwo, jej obecność okazuje się źródłem inspiracji dla oblężonych żołnierzy Imperium. Mroczne siły Chaosu nie zamierzają jednak zignorować nowego zagrożenia.

Autor:
Wydawca: Copernicus Corporation
Data premiery: 16.06.2016

.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 30.06.2012

Dan Abnett jest mistrzem wojny!                                                                 - SFX XXXI tysiąclecie.

Strony: 1