The Elder Scrolls V: Skyrim

Solucja i poradnik gry The Elder Scrolls V: Skyrim

Dział solucja zawiera szczegółowy poradnik przejścia poszczególnych misji w The Elder Scrolls V: Skyrim. Zadania uszeregowano zgodnie z wewnętrznym podziałem gry, a więc na wątek główny, zadania związane z różnymi frakcjami, zadania poboczne oraz tzw. zadania "różne", czyli wszystkie pomniejsze, często losowe misje.

W chwili obecnej solucja znajduje się w stanie niekompletnym. Dział ten będzie jednak na bieżąco aktualizowany, by z czasem stać się kompletnym kompendium wiedzy na temat wyzwań czekających w północnej prowincji Tamriel.

Jeśli poszukujesz solucji i poradników dot. dodatków do Skyrima, odsyłamy bezpośredniej do działów poświęconych konkretnym DLC: Dawnguard i Hearthfire

Wątek głównyZadania daedrAkademia BardówAkademia w Zimowej TwierdzyGromowładniLegion CesarskiOstrzaTowarzyszeZadania poboczneZadania różne

Wątek główny

Od zera do bohatera, czyli tworzenie legendy Dovah'kiina krok po kroku.

Akademia Bardów

Akademia Bardów to organizacja o stosunkowo niewielkim znaczeniu, która posiada swoją siedzibę w Samotni. Tam też możesz do niej dołączyć i przyczynić się do niezwykłych odkryć, choć czekają na ciebie jedynie 4 zadania.

Akademia w Zimowej Twierdzy

Akademia Bardów to podstawowa frakcja dla każdego, kto pragnie parać się magią. Najwytrwalsi mają szanse zostać arcymagami, choć w tym celu będą musieli wykonać kilka głównych badań i szereg pobocznych. Najlepsi z najlepszych otrzymają szansę nauczenia się zaklęć mistrzowskich, niedostępnych dla szeregowych magów.

Główne zadania

Zadania opcjonalne

Zadania mistrzowskie

Gromowładni

W Skyrim aktualnie toczy się wojna domowa pomiędzy lokalną frakcją Nordów a Legionem Cesarskim. Ci pierwsi zwą się Gromowładnymi i walczą o wyzwoleniem prowincji spod cesarskiego jarzma. Sprzymierzenie się z nimi uniemożliwi ci wykonywanie zadań po stronie Legionu.

Główne zadania

Legion Cesarski

Od czasów podbicia Skyrim Legion Cesarski stale stacjonuje w tej prowincji. Czasy jednak robią się niespokojne, a lokalna frakcja Nordów pod wodzą Ulfrika Gromowładnego rozpoczęła dążenia do uniezależnienia się od stolicy w Cyrodiil. Przyłączając się do Legionu pomożesz Cesarstwu utrzymać w Skyrim dawne porządki, aczkolwiek nie będziesz mógł współpracować z Gromowładnymi..

Główne zadania

Ostrza

Cesarski wywiad znajduje się w zdecydowanym odwrocie, jednakże w trakcie wykonywania głównego wątku fabularnego będziesz mógł przyczynić się do jego odbudowy. Związanych jest z tym kilka pomniejszych zadań:

Towarzysze

Gildia Wojowników nie posiada swojej siedziby w Skyrim, jednakże frakcja Towarzyszy znakomicie wypełnia tę lukę. Wykonywania kolejnych głównych zadań pozwoli objąć stanowisko Herolda Towarzyszy, choc po drodze nie obejdzie się bez konieczności wykonania kilku prostych, dodatkowych czynności.

Główne zadania

Zadania dodatkowe

Zadania dostępne po wykonaniu misji Srebrna Ręka

Zadania dostępne po wykonaniu misji Chwała poległym

Zadania daedr

W Skyrim ciągle stoi co najmniej kilka świątyń i kaplic poświęconych bóstwom daedrycznym. Istoty te lubią igrać ze śmiertelnikami, ale potrafią ich również sowicie wynagrodzić. Misje te są często dość specyficzne, ale zdecydowanie warto się ich podejmować.

Zadania poboczne

Wszystko to, co może zainteresować cię w miastach i osadach, na drogach i bezdrożach Skyrim, a nie jest w żaden sposób związaną z twoim smoczym przeznaczeniem.

Zadania różne

Mniej lub bardziej oficjalne zajęcia, które pozwolą ci dorobić kilka septimów. Co ciekawe, zadanie te nie posiadają tytułów w dzienniku gry, dlatego poszczególne artykuły zatytułowano zgodnie z tytułami, które widnieją w Skyrim Creation Kit. W większośći przypadków nazwy te są na tyle dokładne, że bez trudu można rozpoznać, o jaką misję chodzi.

"Różne" zadania można podzielić na kilka podkategorii.

Zadania ciągłe

Zadanie te możesz wykonywać dowolną ilość razy. Większość z nich nie zostawi nawet śladu w twoim dzienniku.

Zadania losowe

Są to zadania, które może ci zlecić kilka różnych osób (choć nie zawsze tak jest), a ich cel, choć podobny, dotyczy różnych przedmiotów i/lub miejsc. Warto pamiętać, że jeśli misja posiada kilku zleceniodawców, to w danym momencie można mieć aktywny jedynie jeden wariant danego zadania - pozostałe staną się dostępną dopiero po ukończeniu bieżącej misji.

Zadania eksploracyjne

Jest to dość szczególny typ zadań, ponieważ większość z nich (choć nie wszystkie) otrzymujesz dopiero po wejściu do danej lokacji i zapoznaniu się z zastałą na miejscu sytuacją. Zdarza się, że misje te nie pozostawiają w dzienniku żadnego śladu - są jednak liczone jako typowe zadania "różne".

Zadania niezmienne

Pozostałe "różne" zadania, które zawsze przebiegają w ten sam sposób i nie wyróżniają się niczym szczególnym.


Mrozie


Opublikowano:

Zobacz komentarze ()
Ostatnia aktualizacja:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.