Ekwipunek

Przewodnik gry The Elder Scrolls V: Skyrim

Świat TES V: Skyrim pełen jest różnorakich przedmiotów. Od potężnych pancerzy i zbroi, przez sztaby minerałów, aż po rzeczy zupełnie zbędne - najnowsza odsłona serii The Elder Scrolls to prawdziwy raj dla różnego rodzaju zbieraczy-kolekcjonerów. W tym natłoku czasami trudno się odnaleźć - i tu z pomocą przychodzi nasz dział ekwipunku, w którym znajdziecie zestawienia rozmaitych przedmiotów, a a niekiedy również wskazówki, gdzie ich szukać.

W chwili obecnej nasza sekcja jest niekompletna, jednakże będzie stale rozwijana, by w przyszłości stanowić kompletne kompendium wiedzy na temat przedmiotów dostępnych w Skyrimie.

Losowa broń i uzbrojenie - przedmiooty tradycyjne

Niewielu jest poszukiwaczy przygód, których stać na potężne, magiczne przedmioty. Zdecydowana większość zaprawionych w boju wojowników korzysta z tradycyjnej broni i pancerzy, dlatego też z tego rodzaju będziesz miał do czynienia najczęściej. Poznaj już teraz wady i zalety poszczególnych elementów uzbrojenia i broni, które nie dotarły nigdy do warsztatu zaklinacza.

Broń

Pancerze

Ubrania

Losowa broń i uzbrojenie - przedmioty magiczne

Pomiędzy tradycyjnymi przedmiotami a potężnymi artefaktami jest pewna luka. Luka ta jest wypełniona przez zwykłą broń i elementy pancerza, które niegdyś wzmocnione prostymi zaklęciami. Nie są to przedmioty szczególnie mocne, ale na pewno znacznie lepiej sprawują się w boju od swoich tradycyjnych odpowiedników. Można je często znaleźć wśród łupów, a im wyższy poziom zdobędziesz, tym lepsze magiczne przedmioty spotkasz na swojej drodze.

Broń

Pancerze

Ubrania

Przedmioty unikatowe

W trakcie podróży po północnych rubieżach Tamriel natkniesz się na wiele unikatowych przedmiotów, których jednak nie można zaliczyć do grona artefaktów. Dużą część z nich stanowią nagrody za rozmaite zadania, jednakże do tej kategorii należą również przedmioty specyficzne dla pewnych ras lub organizacji, np. Falmerów lub Gromowładnych..

Spis przedmiotów unikatowych wkrótce!

Artefakty

W Tamriel nie brakuje przedmiotów o naprawdę potężnej mocy: artefaktów poświęconych lub przeklętych przez bóstwa lub splamionych krwią dawnych bohaterów. Odnalezienie takich przedmiotów jest niezwykle trudne, ale niemal całkowicie opłacalne. Artefakty mają bowiem nie tylko znakomite statystyki - wizualnie prezentują się równie wspaniale. To są właśnie rzeczy godne Dovahkiina.

Spis artefaktów wkrótce!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.