AoW4: dodatek Primal Fury oraz darmowy Wolf Update już dostępne

Pierwotne siły właśnie zawitały na pola bitew Age of Wonders 4. Stało się to za sprawą trzeciego DLC do gry pt. Primal Fury, który wczoraj miał swoją premierę. Ponadto towarzyszy jej wydanie darmowej aktualizacji o nazwie Wolf Update.

Przypomnijmy, że Primal Fury pozwala wybrać jedno spośród siedmiu zwierząt pierwotnych, które wten sposób stanie obiektem kultu wśród swojego ludu – może być to np. Drążący Pająk lub Lodowy Mamut. Zwierzę to kształtuje fizyczne i duchowe życie poddanych. Każde z nich jest związane z określonym rodzajem terenu i obrażeń, dzięki czemu władca może przekształcić ziemię w wybrany biom i zyskiwać potężne wzmocnienia podczas bitwy.

Nowy dodatek wprowadza do gry również dwie nowe kultury. Mowa o tajemnych wilkach oraz zamieszkujących lasy satyrach. Nie mogło zabraknąć też nowych magicznych tomów: Księga wróżkowej mgły umożliwi stworzenie magicznej mgły, która chroni jednostki przed atakami dystansowymi i zapewnia im wzmocnienia; z kolei Księga Burzorodnego skupia się na kontroli wody i błyskawic, gwarantując potężne wzmocnienia gospodarcze od prowincji położonych nad oceanem, dostęp do przerażających jednostek Siewcy Burzy, a także umożliwia przekształcenie swojej armii w przedstawicieli rasy Naga.

 

Do tego wszystkiego należy doliczyć całkowicie nową krainę, ogarnięte wojną między dwoma potężnymi godirami natury Sztormowe Wyspy; 4 nowe wierzchowce oraz 6 nowych dzikich jednostek. Wisienką na torcie będzie nowa skórka interfejsu Pierwotna furia, na którą składają się drewniane ramki i kwitnące kwiaty.

Premierowy zwiastun trzeciego DLC do AoW4 obejrzycie poniżej.

Age of Wonders 4: Primal Fury można już nabyć na Steamie w cenie 45,99 zł. Każdy, kto posiada Expansion Passa, otrzyma ten dodatek za darmo. Kto nabędzie ten zestaw właśnie teraz w cenie 217,59 zł, otrzyma niniejszy dodatek w pakiecie z poprzednimi dwoma - Dragon Dawn oraz Empires & Ashes - i gwarancją dostępu do czwartego DLC, Eldtritch Realms, którego premierę zaplanowano na drugi kwartał 2024 r.

Nawet jeśli nie zamierzacie kupować Primal Fury, będziecie mogli cieszyć się pełnią zawartości darmowego Wolf Update. Wypuszczona właśnie aktualizacja zapewnia dostęp do co najmniej dwóch ciekawych nowości.

 

Pierwszą z nich są Bounties, czyli misje tworzone przez władców i oferujące konkretną nagrodę za wykonanie konkretnego celu. Podjęcia się misji może zadeklarować wielu przyjaznych władców, jednakże tylko ten, który ją ukończy, otrzyma obiecany łup.

Druga nowinka dot. Panteonu. Producenci z Triumph Studios postanowili wyróżnić Wyniesionych Władców i zapewnić im specjalne cechy, a także zachowanie możliwości rasowych transformacji. Ponadto w Panteonie pojawią się teraz nowe nagrody, nowe wydarzenia dla Godirów gotowych dołączyć jako bohaterowie i wiele więcej.

Wolf Update wnosi do gryh również gruntowną przebudowę systemu werbunku Bohaterów. Przede wszystkim zostaną oni teraz odseparowani od miast, przez co gracze muszą zdecydować, czy pragną wydawać punkty Imperium na kolejne miasta czy raczej kolejnych bohaterów. Ponadto, by podkreślić rolę zwykłych jednostek w armii, umieszczenie w niej zbyt wielu Bohaterów będzie oznaczało określone kary.

Należy też wspomnieć o dużych zmianach w funkcjonowaniu Nekromancji. Triumph Studios nie jest zadowolone ze sposobu, w jaki funkcjonowała ona do tej pory, dlatego Wolf Update wdrożył znaczące zmiany do nekromantycznych Ksiąg Magii, skupiając się na wymianie dusz na wskrzeszanie poległych wrogów i zamienianie ich w szkielety. Im dalej w las, tym potężniejszych sojuszników można tworzyć, włączając w to kościane horrory i smoki!

Wolf Update wprowadza do Age of Wonders 4 również szereg mniejszych poprawek. Warto tutaj nadmienić chociażby dodanie możliwości parcelacji prowincji miejskich, poprawki w procesie tworzenia nowej frakcji, usprawnienia interfejsu użytkownika i wiele więcej. Ze szczegółową, niezwykle długą listą zmian można zapoznać się na oficjalnym forum gry.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.