Blizzard wprowadzi "system karawan" do Diablo III

Podczas trwającego w Kolonii Games Comu Blizzard przedstawił kolejną nowinkę, jaka pojawi się w Diablo III. Jest to "system karawan".

Projekt opiera się przede wszystkim na rzemieślnikach, których gracz będzie spotykał w czasie gry. Jednostki te, podzielone na trzy kasty (kowale, mistycy, jubilerzy) zajmują się tworzeniem oraz ulepszaniem przedmiotów. Oczywiście, nic za darmo - zanim dany rzemieślnik przystąpi do pracy, trzeba uzyskać jego zaufanie. A kiedy już to się stanie, będzie podążał za graczem jako swoista "karawana".

Naturalnie, same przedmioty również nie powstaną z niczego - aby je zdobyć, trzeba kolekcjonować łupy "wypadające" z przeciwników, receptury etc. Wszystkie te rzeczy trafiają w ręce gracza w losowy sposób, jak przystało na grę spod znaku Diablo.

 

Ciekawym pomysłem jest możliwość szkolenia rzemieślnika, dzięki czemu jest on w stanie robić coraz lepsze przedmioty. Co więcej, postęp umiejętności twojego współpracownika można śledzić poprzez obserwację warsztatu, który wizualnie zmienia się wraz z rozwojem rzemieślnika.

O nowym systemie, ze szczegółami, opowiada Jay Wilson w swojej wideo-zapowiedzi:

Nie jest to może jakiś niesamowicie innowacyjny system jeśli chodzi o gry cRPG, ale w chwili obecnej wydaje mi się, że powinien stanowić interesujący dodatek do rozgrywki w Diablo III.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.