Sega i Creative Assembly ogłaszają rozpoczęcie współpracy z Games Workshop by tworzyć gry z serii Warhammer

Informacja prasowa CDP.pl:

 

SEGA® of America, Inc. i SEGA® Europe Ltd. ogłosiły dziś, że Creative AssemblyTM, wielokrotnie nagradzane studio odpowiedzialne za serię Total WarTM, oraz SEGA® Group podpisały umowę licencyjną z Games Workshop®, na podstawie której będą tworzyć gry w uniwersum Warhammera®.

W brytyjskim biurze studia Creative Assembly został powołany nowy zespół wyspecjalizowanych deweloperów, złożony z ludzi pracujących nad Total War, AlienTM IP oraz mobilnymi projektami, który już pracuje nad pierwszym tytułem Warhammera.

„W tym roku studio obchodzi swoje 25-lecie, więc jest to wręcz idealny moment na współpracę z tak szanowanym partnerem, nad projektem jak z marzeń.", powiedział Tim Heaton, dyrektor studia Creative Assembly. „Wychowywaliśmy się na niezwykłym świecie Warhammera, który mocno wpłynął na każdego z nas zarówno, jako graczy jak i designerów."

„Pracujemy nad grą w świecie Warhammera jakiej nikt jeszcze przed nami nie zrobił. Nasze 25-letnie doświadczenie w tworzeniu bardzo wysoko ocenianych gier, wykorzystamy do stworzenia takiego tytułu, który gracze po prostu pokochają."

„Bardzo szanujemy SEGĘ oraz Creative Assembly za to co robią i czuliśmy, że z połączenia niezwykle bogatego i szczegółowego świata Warhammera z ich niezwykłym talentem deweloperskim może wyjść coś niezwykłego, z olbrzymim potencjałem,"
powiedział Jon Gillard, szef działu licencji w Games Workshop. „Teraz gdy udało nam się połączyć siły, możemy spokojnie powiedzieć, że na graczy czekają naprawdę niezwykłe produkty. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami jakie daje współpraca z Creative Assembly i już zabraliśmy się mocno do pracy."

Pierwszy tytuł w uniwersum Warhammera dołączył do wielce oczekiwanego Total WarTM: Rome II i jeszcze nie posiadającej tytułu gry opartej na IP Obcego, jako jeden z pięciu projektów, będących w procesie produkcji w Creative Assembly - obecnie jednego z największych deweloperów w Europie.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.