Zapowiedź Arkhamera 2018 - kaliskiego konwentu fantastyki

W ostatni weekend sierpnia Kalisz stanie się tymczasową stolicą polskiej fantastyki. To właśnie tam odbędzie się czwarta już edycja konwentu Arkhamer.

Czego można się po niej spodziewać? Oddajmy głos organizatorom:

Czwarty już kaliski Arkhamer to wydarzenie nastawione na rodzinną atmosferę, niepowtarzalny kontakt między uczestnikami i dobrą zabawę. Skierowany jest nie tylko do miłośników fantastyki w każdej postaci: literatury, komiksu, planszówek czy seriali. Pierwsza edycja Arkhamera przyciągnęła ponad 400 osób i sprawiła, że Kalisz pojawił się na konwentowej mapie Polski. W roku 2016 gościliśmy 500 osób, w roku 2017 poprawiliśmy ten wynik, zachowując przyjacielską atmosferę.

Na Arkhamerze będziesz mógł odwiedzić niepowtarzalną czytelnię RPG, wziąć udział w grze konwentowej (z nagrodami), zagrać w larpach, rozegrać sesje w RPG-a, zjeść wspólne śniadanie z innymi uczestnikami konwentu (zapewniamy podstawowe produkty), zabrać głos w panelach dyskusyjnych, odwiedzić wspaniałe prelekcje naszych prelegentów, ale też, przede wszystkim, poznać nowych niesamowitych ludzi. Jako dodatkowe atrakcje będziemy gościć planetarium Astro Arena, Namiot Zew Cthulhu od Black Monka, wiele turniejów planszówkowych i konkursów, mecz Juggera czy turniej gier bitewnych.

Tegoroczną edycję uświetnią swoją obecnością tacy goście jak:

  • Staszek Mąderek - reżyser, scenarzysta, producent filmowy, VFX supervisor, absolwent PWSFTiT w Łodzi. Z pasji także aktor, fotografik i kompozytor muzyki filmowej.
  • Artur Olchowy - pisarz nominowany do nagrody Janusza A. Zajdla, współtwórca GOREktywu.
  • Michał Kuglarz Dzidt - aktywny konwentowicz, twórca programu, a obecnie wydawca i pisarz gier fabularnych.
  • Istvan Vizvary - publikował opowiadania w „Nowej Fantastyce” i „Science Fiction, Fantasy i Horror” oraz antologiach.

Podsumowując: na Arkhamerze każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie.

Szczegółowe informacje na temat konwentu znajdziecie na oficjalnej stronie Arkhamera, jego profilu na FB, oraz - rzecz jasna! - na łamach Enklawy!


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: