Copernicon 2017

Podstawowe informacje

Copernicon jest wydarzeniem skierowanym do miłośników gier, fantastyki, literatury i nauki w każdej postaci. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 22-24 września i będzie już ósmą odsłoną festiwalu odbywającego się od 2010 roku na terenie Torunia. W tym roku program Coperniconu odbywać się będzie w sześciu przestronnych lokalizacjach w centrum Torunia.

Początkowo niewielka, choć już od pierwszej edycji licząca się na arenie ogólnopolskiej impreza, w roku 2016 ugościła ponad 3000 uczestników potwierdzając swoją pozycje jednego z największych festiwali fantastyki w kraju.

Festiwal oferuje setki godzin programu podanego uczestnikom w najróżniejszych formach takich jak prelekcje, panele dyskusyjne, pokazy, turnieje, konkursy, spotkania ze znanymi osobistościami ze świata literatury, popkultury czy gamedevu. Fireshow, pokazy tańca, setki gier planszowych, komputerowych i konsolowych czy pokaz Cosplay to tylko przykłady atrakcji jakie czekają na uczestników Coperniconu. W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników aż 16 różnorodnych bloków programowych.

Copernicon to również magia gotyckiej toruńskiej starówki. Festiwal odbywa się w samym jej sercu oferując uczestnikom dziesiątki klimatycznych i ważnych historycznie miejsc oraz dziesiątki klubów, pubów, kawiarni i lokali gastronomicznych. Odwiedzając Toruń, nie można choć na chwilę nie wybrać się na spacer wąskimi uliczkami w cieniach zabytkowych budowli.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Festiwalu nie tylko ludzi zajmujących swój czas grami i fantastyką od wielu lat ale także wszystkich niedzielnych graczy jak i osoby, które chciałyby doświadczyć czegoś nowego i poszerzyć swą wiedzę i zainteresowania. Poza atrakcjami dla fanów konkretnych zagadnień impreza oferuje setki godzin programu zaczepiającego o dziesiątki tematyk i ciekawostek współczesnego świata. Gwarantujemy, że na Coperniconie każdy znajdzie coś dla siebie.

  • Miejsce: Toruń
  • Termin: 22-24.09.2017
  • Dokładny adres: Toruński Rynek
  • Strona internetowa: http://copernicon.pl/

Cena:

Akredytacja pełna (trzydniowa) – 60zł
Dla uczestników, którzy zdecydują się na zakup preakredytacji czeka:

  • Oddzielny punkt akredytacyjny, wyłącznie dla uczestników z preakredytacją, który pomoże uniknąć czekania w kolejce
  • 10 zł zniżki na akredytację trzydniową – w dniu imprezy będzie ona do zakupu w cenie 70 zł
  • Coperniconowe upominki

W dniu imprezy:

Akredytacja pełna (trzydniowa) – 70zł
Akredytacje jednodniowe:

  • piątek – 35 zł
  • sobota – 45 zł
  • niedziela – 30 zł

Newsy

, dodano 27.08.2017 16:48

Copernicon na stałe już zagościł na konwentowej mapie Polski. Kolejna edycja toruńskiego festiwalu fantastyki odbędzie się w dniach 22-24 września.

więcej...