Tolk-Folk 2017

Podstawowe informacje

TOLK-FOLK jest folkową imprezą Tolkienowską organizowaną nieprzerwanie od 1997r. w Bielawie. Uważana jest za jeden z plenerowych konwentów fanowskich, jednak jej przebieg znacząco odbiega od standardowej formy takich imprez. TOLK-FOLK odbywa się corocznie na początku lipca, trwa 4 dni i skupia fanów twórczości JRR Tolkiena z Polski, Czech i Słowacji.

Głównym celem zlotu miłośników Tolkiena jakim jest TOLK-FOLK, jest jednoczenie osób o jednakowych zainteresowaniach, wspólna zabawa i odpoczynek wśród urzekającego krajobrazu Gór Sowich, zwanych przez uczestników Sowiogórskim Śródziemiem. Zadaniem TOLK-FOLKU jest również propagowanie twórczości JRR Tolkiena. Dlatego podczas imprezy organizowane są koncerty happening oraz inscenizacje bitew otwarte dla publiczności.

Uczestnikami są zarówno młodzi jak i starzy, niscy i wysocy, elfy i krasnoludy. To impreza dla każdego. Wiele osób przyjeżdża całymi rodzinami, by już od małego wychowywać kolejne pokolenia fanów twórczości JRR Tolkiena.

Podczas TOLK-FOLKU na uczestników czeka sporo atrakcji w postaci konkursów, prelekcji, warsztatów fechtunku, stanowisk łuczniczych i Larpów i innych. TOLK-FOLK to również wszystkie uciechy związane z biwakowaniem: ogniska integracyjne, śpiewy przy akompaniamencie gitar – nie raz do białego rana. Oczywiście to wszystko przyobleczone w klimat rodem ze Śródziemia. Tak działa na nich niesamowita, magiczna atmosfera Bielawskiego Śródziemia, że każdy, niczym hobbit, poddaje się błogiemu leniuchowaniu i chce jak najdłużej rozkoszować się TOLK -FOLKIEM- przecież trzeba będzie czekać na niego cały rok!

  • Miejsce: Bielawa
  • Termin: 17-23.07.2017
  • Strona internetowa: http://tolk-folk.pl/

Cena:

Akredytacja na całą imprezę wynosi 100 zł.
Akredytacja na jeden dzień wynosi 20 zł.

Zniżka dla twórców programu wynosi 50% za punkt programu. Do podziału, w przypadku więcej niż 1 prowadzącego.

Newsy

, dodano 10.07.2017 08:56

Tegoroczny Tolk-Folk rozpoczyna się dokładnie za tydzień. To dobry moment, by zapoznać się z programem Tolkienowskiego konwentu i podjąć ostateczną decyzję o wizycie w Bielawie.

więcej...