Olga Sławnikowa

Biogram

Olga Sławnikowa – powieściopisarka i krytyk literacki, w latach 80. redaktor prowadząca magazynu literackiego „Urals”, w czasach pierestrojki właścicielka własnego wydawnictwa. Od roku 2001 mieszka i pracuje w Moskwie. Zarządza komitetem przyznającym jedną z najważniejszych rosyjskich nagród literackich dla młodych debiutantów, oficjalnie wspieraną przez gabinet prezydenta. Jest również członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Rosyjskich, rosyjskiego oddziału PEN. Wielokrotnie nagradzana za twórczość literacką, m.in. nagrodą Apollona Grigorieva, Polonsky’ego, Bazhova. Laureatka Bookera.

News

W zapowiedziach wydawnictwa Sonia Draga znalazła się książka Olgi Sławnikowej zatytułowana 2017, która ukaże się już 20 sierpnia.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Sonia Draga
Data premiery: 31.08.2013

Rosja, rok 2017. Dokładnie sto lat po rewolucji lutowej. Poeci i pisarze to gatunek na wymarciu, różnice klasowe z dnia na dzień się pogłębiają, a tajemne siły zamieszkujące legendarne Góry Ryfejskie mieszają w życiu ludzi. Profesor Anfiłogow, bogacz i cynik, organizuje ekspedycję, której celem jest odnalezienie bezcennych, od wieków poszukiwanych rubinów.

Strony: 1