Risen 3: Władcy tytanów

Podstawowe informacje

Piranha Bytes, twórcy serii Gothic i Risen, wracają do korzeni z nową, klasyczną grą fabularną. Risen 3: Władcy tytanów wciąga gracza w ręcznie tworzony, pełen surowego uroku świat, w którym każda decyzja wpływa na bieg fabuły. Premierę gry Risen 3: Władcy tytanów zaplanowano na sierpień 2014 roku dla Xbox 360 - systemu gier wideo i rozrywki firmy Microsoft, komputerowego systemu rozrywki PlayStation®3 oraz komputerów PC z systemem Windows.

Elementy, które sprawiły, że serie Gothic i Risen stały się kultowe to barwny świat i swoboda jego eksploracji. Świat gry Risen 3: Władcy tytanów będzie zróżnicowany, autentyczny oraz pełen życia i zapewni graczom klasyczne erpegowe doświadczenia. "Działaliśmy niczym cieśla ręcznie składający mebel - dopasowywaliśmy do siebie elementy fabuły, postaci i krajobrazu, dopóki wszystko nie znalazło się na swoim miejscu, pozwalając graczom na odkrywanie najróżniejszych tajemnic. Możesz tu znaleźć rzeczy, na które nie natknie się nikt inny - eksploracja to klucz do naszej gry" - mówi Bjoern Pankratz, szef projektu w Piranha Bytes.

Świat gry Risen 3 został porzucony przez bogów. Trwają Wojny Tytanów, ale pojawia się też nowe zagrożenie. Młody wojownik zostaje zaatakowany przez cienie, które pozbawiają go duszy. Rusza odzyskać to, co mu zabrano, podczas gdy świat pogrąża się stopniowo w mroku. Potężnym sojusznikiem może się okazać zdelegalizowana organizacja magów - żeby pozyskać ich pomóc, bohater musi odszukać sanktuarium na Taranis, zwanej też Wyspą Gromu. Pod ochroną Strażników magowie szukają w kopalniach Taranis kryształów przepełnionych magiczną energią. Czy gracz dołączy do Strażników, by móc nawiązać kontakt z magami? A może spróbuje osiągnąć swoje cele w Risen 3 z pomocą jednej z pozostałych frakcji?

 

  • Data premiery (świat):
  • Data premiery (Polska):
  • Oficjalna strona: http://

News

Austriacki wydawca THQ Nordic w ostatnich miesiącach stał się niezwykle aktywny na polu nabywania całych studiów deweloperskich. Po zakupie takich marek jak Logic Artists czy Warhorse Studios, nadszedł czas na kolejną, grubą, RPG-ową rybę - Piranha Bytes!

więcej...