The Banner Saga

Podstawowe informacje

The Banner Saga to gra RPG inspirowana legendami Wikingów. Ręcznie malowane pejzaże przedstawiają świat zawieszony w wieczystym półmroku. Miasta i osady zaczynają pogrążać się w chaosie. Bohaterowie porzucają swe domostwa i przemierzają krainę, zbierając towarzyszy broni by odbyć wielką bitwę przeciwko nowej, tajemniczej sile.

  • Wybór gracza ma wpływ na narrację. Każda decyzja jaką podejmiesz podczas podróży, dialog czy bitwa mają wpływ na to jak potoczy się historia.
  • Ponad 25 postaci z 2 różnych ras – ludzi i Varlów. Wyrusz na wyprawę z różnymi postaciami z 7 różnych klas, każda z unikalnymi umiejętnościami i możliwością ulepszenia tak, by pasowały do twojego stylu gry.
  • Strategiczne bitwy z konsekwencjami. Zwycięstwa, porażki czy nawet utrata postaci zależy od tego kogo wybierzesz na bitwę i jaką taktykę zastosujesz podczas walki.
  • Wyprawa to połowa bitwy. Podczas gdy przemierzasz zmrożone połacie ziemi, rozbudowujesz i zarządzasz całą karawaną. Od tego czy przetrwacie, zależy przyszłość całej cywilizacji.
  • Wielka saga Wikingów odwzorowana w 2D. Pełne szczegółów, ręcznie przygotowane sekwencje walki i animacje, ścieżka dźwiękowa stworzona przez zdobywcę nagrody Grammy – Austina Wintory’a przeniosą graczy w fantastyczny świat zbudowany na kanwie nordyckiej mitologii.
  • Rozszerzone walki w trybie multiplayer. Rozwiń swoje umiejętności walki w darmowej grze multiplayer „Factions”. Podczas rozgrywki w trybie dla pojedynczego gracza odblokujesz dostęp do nowych postaci w trybie multiplayer.

News

, dodano 07.03.2017 13:52

Niespełna doba dzieli nas od zakończenia kampanii The Banner Saga 3 na Kickstarterze. Na ostatniej prostej deweloperzy ze studia Stoic opublikowali obszerny materiał, na którym Austin Wintory, autor ścieżki dźwiękowej do całej trylogii, opowiada o swojej pracy nad nią.

więcej...

Pod lupą

The Banner Saga - recenzja

, dodano 20.01.2015 05:19

Kickstarter to jeden z głównych powodów, dla których branża gier cRPG przeżywa obecnie prawdziwy renesans. Pierwsza fala crowdfundingowych kampanii od zeszłego roku rozpoczęła przynosić owoce - zarówno dojrzałe, jak i niekiedy nieco przegniłe. Jednym z bardziej obiecujących projektów było bez wątpienia The Banner Saga. Dzieło niewielkiego niezależnego studia Stoic w miesiąc zebrało nieco ponad 720 tys. dolarów (720% początkowej sumy!) i pozwoliło trójce pasjonatów stworzyć grę, która wyróżnia się z tłumu niemal pod każdym względem. Tylko czy to na pewno dobrze?

więcej...