Versus Evil zwalnia pracowników tuż przed świętami i przechodzi pod zarząd tinyBuild

Święta Bożego Narodzenia to dla większości z nas czas odpoczynku, spokoju i zapomnienia od codziennych trosk. Nie wszyscy mają jednak takie szczęście, a już na pewno nie zwolnieni kilka dni temu pracownicy wydawnictwa Versus Evil.

Niezależny wydawca przez ostatnie dziesięć lat wprowadził na rynek wiele niszowych produkcji w tym m.in. trylogię The Banner Saga, Pillars of Eternity II: Deadfire czy Yaga. W piątek, 22 grudnia, ogłoszono jednak, że Versus Evil de facto przestaje istnieć a wszyscy jego pracownicy - w sumie trzynaście osób - tracą pracę.

Co ciekawe, zamknięcie firmy nastąpiło kilka tygodni po tym, jak jej właściciel, tinyBuild, poinformował o odnotowaniu przychodów poniżej oczekiwań i konieczności podjęcia cięć budżetów, włączając w to zwolnienia. Według oficjalnych informacji tinyBuild posiada na całym świecie ponad 400 pracowników, z czego 250 trafiło na listę płac w 2021 r., gdy firma nabyła Versus Evil oraz należąco do niej studio deweloperskie Red Cerberus. Co więcej, zaledwie dwa dni temu Atari Inc. poinformowało o zainwestowaniu w tinyBuild 2 mln dolarów, jednak najwyraźniej nie była to kwota wystarczająca, by uratować wydawcę.

Sytuację skomentował m.in. założyciel Versus Evil i jego były prezes, Steve Escalante. Wyjaśnił on, że marka nie przestaje całkowicie istnieć, lecz przechodzi całkowicie pod zarząd tinyBuild. To oznacza, że przyszłość gier, które cały czas znajdują się w fazie produkcji, jak choćby Broken Roads, pozostaje niezagrożona.

 

Sytuacja jest oczywiście niedopozazdroszczenia. Zwolnionym pracownikom Versus Evil życzymy przede wszystkim szybkiego znalezienia nowej pracy.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.