Dishonored 2: więcej informacji o komiksach i powieściach

Jak już informowaliśmy wcześniej, świat Dishonored niebawem będziemy mogli podziwiać na kartach komiksów i książek. Pierwszy z serii tych pierwszych właśnie ukazał się w Stanach Zjednoczonych.

Seria komiksów zatytułowana po prostu Dishonored przenosi nas do Dunwall 12 lat po wydarzeniach z pierwszej części gry studia Arkane. Głównym bohaterem jest oczywiście zabójca Corvo Attano, który poszukuje dla siebie ucznia i... napotyka twarze z przeszłości. Scenariusz miniserii jest dziełem Gordona Renniego (White Trash i 2000 AD), podczas gdy za graficzna stronę projektu odpowiadają Andrea Olimpieri i Marcelo Maiolo (Batman Beyond i Old Man Logan).

Próbki pierwszego odcinka serii można obejrzeć tutaj. Kolejne tomy opowieści ukażą się w Stanach 7 września, 28 września oraz 19 października. Ciągle nie wiadomo, czy komiksy zostaną wydane w naszym kraju.

Warto przypomnieć, że w tym roku odbędzie się również światowa premiera książki Adama Christophera pt. Dishonored - The Corroded Man. Opowiedziana w niej historia stanowi fabularny pomost pomiędzy frami Dishonored i Dishonored 2. O kolejnych przygodach Corvo i Emily przeczytamy w 2017 r.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: