CD Projekt RED otrzyma od rządu 116 mln zł na nowe projekty

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że CD Projekt RED zgłosiło się do rządowego programu GameINN w celu pozyskania dodatkowych środków finansowych na swoje kolejne projekty. Konkurs został właśnie rozstrzygnięty, a słynnemu deweloperowi przypadła największa kwota dotacji - 116 mln zł!

CD Projekt RED otrzyma pieniądze na następujące cele:

City Creation - kompleksowa technologia służąca do kreacji „żywego”, grywalnego w czasie rzeczywistym, miasta o wielkiej skali, która bazuje na zasadach, sztucznej inteligencji i automatyzacji oraz uwzględnia opracowanie innowacyjnych procesów i narzędzi wspierających tworzenie najwyższej jakości gier z otwartym światem.

Animation Excellence - kompleksowa technologia umożliwiająca znaczny wzrost jakości i produktywności skomplikowanych animacji ciała i twarzy na potrzeby gier RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi.

Cinematic Feel - kompleksowa technologia umożliwiająca dostarczanie unikalnej, filmowej jakości w grach RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi.

Seamless Multiplayer - kompleksowa technologia umożliwiająca tworzenie unikalnej rozgrywki dla wielu graczy, uwzględniająca wyszukiwanie przeciwników, zarządzanie sesją, replikację obiektów oraz wsparcie różnorodnych trybów rozgrywki razem z unikalnym zestawem dedykowanych narzędzi.

Nietrudno zgadnąć, że pierwszą grą o powyższych cechach będzie Cyberpunk 2077. Możemy zatem spodziewać się, że w kolejnej produkcji polskiego studia znajdzie się sporych rozmiarów miasto, tryb multiplayer, a wszystko to będzie animowane w realistyczny, kinowy sposób!

To jednak jeszcze nie wszystko. Pieniądze na rozwój uzyskała również powiązana z CDPR firma GOG, która zamierza przeznaczyć je na:

System generycznego wsparcia cross-platformowej rozgrywki wieloosobowej w grach komputerowych dla najpopularniejszych konsol i systemów operacyjnych.

...co prawdopodobnie oznacza, że fundusze zostaną zainwestowane w rozwój Gwinta; Wiedźmińskiej gry karcianej. Sieciowa karcianka od CDPR obecnie znajduje się w fazie beta-testów, ale niewykluczone, że w przyszłości umożliwi rywalizację graczom z zupełnie różnych platform - być może właśnie za sprawą GOG.

Granty na rozwój otrzymało również wielu innych polskich twórców gier, m.in. Techland, Flying Wild Hog, CI Games, The Farm 51 i Bloober Team. Dokładne zestawienie projektów zgłoszonych do programu GameINN znajdziecie tutaj.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: