Mount & Blade II: Bannerlord: świeże informacje o klanach Battan

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 21.10.2017 20:01

Calradia pełna jest różnorodnych nacji, które wzorowane są na ludach zasiedlających różne terytoria X-XI wiecznego świata. W najnowszym dzienniku deweloperskim twórcy Mount & Blade II: Bannerlord postanowili przybliżyć klany Battan, czerpiące garściami z kultury wczesnośredniowiecznych Celtów.

Oto fragment artykułu:

Mgliste wzgórza północno-zachodniej Calradii zdominowane zostały przez klany Battan, pierwotnych mieszkańców większej części kontynentu. Ich fortece osadzone na szczytach wzgórz były świadkami niezliczonych wojen przeciwko zewnętrznym najeźdźcom: najpierw legionom Imperium, a później rozrastającym się królestwom Sturgian i Vlandian. Są mistrzami łucznictwa, nocnych rajdów oraz nagłych, dzikich szarż przeprowadzanych wprost z lasów. Idealizują waleczność, ale lubują się w łączeniu jej z odrobiną szaleństwa – złodziej bydła, który potrafi uprowadzić całe stado pod osłoną mgły; mistrz, który jada z plemieniem rywala, raczący swoich gospodarzy anegdotami o bitwie, wyciągający z torby czaszkę jednego z ich krewnych, zabraną na pamiątkę.

Więcej informacji o Battanach, procesie ich powstawania oraz inspiracjach twórców Mount & Blade II: Bannerlord znajdziecie we wspomnianym dzienniku deweloperskim.


Warlords Battlecry 3 - kupuj bez DRM na GOG.com!