The Color of Madness - nowy dodatek do Darkest Dungeon oficjalnie zapowiedziany!

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 05.12.2017 22:44

Przerażająca przygoda w najciemniejszym spośród lochów niebawem doczeka się kontynuacji. Twórcy Darkest Dungeon oficjalnie zapowiedzieli kolejne rozszerzenie gry, które nosi tytuł The Color of Madness.

Nawiązanie do twórczości H. P. Lovecrafta nie jest bynajmniej przypadkiem, ponieważ w nowym DLC Red Hook Studios zaserwuje nam spotkanie z paranormalnymi siłami pochodzącymi z kosmosu...

Pewien nienawistny odłamek obcego pochodzenia przeciął nocne niebo i uderzył w farmę Millera na podgrodziu Miasta! Ci pechowcy, którzy byli świadkami nadejścia komety, zostali oślepieni przez coś, co można określić jedynie jako zmienny, efemeryczny kolor o potwornie żrącej intensywności. Przez dwa tygodnie na farmie nie dało usłyszeć się ani słowa, jeśli nie liczyć nieziemskich jęków, które odbijają się echem w ruinach młyna...

Poza nowym wątkiem fabularnym The Color of Madness wprowadzi do Darkest Dungeon zupełnie nowy tryb gry, który pozwoli mierzyć się na farmie z niezliczonymi hordami wrogów. Im dłużej przetrwasz, tym lepszym wynikiem będziesz mógł się pochwalić wśród znajomych!

Nowe DLC oznacza również pojawienie się nowego typu wrogów - napędzanych nieziemską energią zombie, nowych, potężnych Błyskotek i nie tylko. Więcej informacji na temat dodatku poznamy bliżej jego premiery.

A kiedy ona nastąpi? Tego na razie nie wiemy. Twórcy Darkest Dungeon ujawnili jedynie, że w The Color of Madness zagramy nie później niż wiosną 2018 r. Jest zatem na co czekać!