Dragon Age 4 z trybem multiplayer?

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Dragon Age: Inkwizycja, Mass Effect 3, a teraz Anthem - zasadzie wszystkie ostatnie gry BioWare'u posiadały tryb rozgrywki wieloosobowej lub, jak ostatnie wymienionych, postanowiły na aspekt kooperacyjny jako główną cechę swojej produkcji. Podobnie może być w przypadku Dragon Age 4, o czym świadczą najnowsze doniesienia.

Wszystko za sprawą nowego ogłoszenia o pracę, które pojawiło się na platformie LinkedIn. Wynika z niego, że BioWare szuka nowego dyrektora technicznego, który zajmie się obsługą serii Dragon Age. Warto zwrócić uwagę, że wśród wymagań stawianych potencjalnemu kandydatowi znajduje się doświadczenie w tworzenia gier multiplayer. Czyżby miało to oznaczać, że Dragon Age 4 postawi mocniejszy akcent na rozgrywkę kooperacyjną kosztem trybu dla pojedynczego gracza?

Jest to możliwe, choć trudno wyrokować na podstawie tylko wspomnianego wyżej ogłoszenia o pracę. Warto zauważyć, że nowy dyrektor techniczny będzie zajmował się serią Dragon Age, a nie konkretnie jej czwartą odsłoną. Być może BioWare zamierza stworzyć spin-off serii w stylu The Elder Scrolls: Blades?

Z drugiej strony, biorąc pod uwagę politykę wydawniczą EA, która zakłada coraz agresywniejszą monetyzację poprzez tryby rozgrywki dla wielu graczy, trudno oprzeć się wrażeniu, że Dragon Age 4 nie będzie zawierało żadnego multiplayera. Pytanie brzmi raczej: jak ważną rolę odegra w kolejnej odsłonie serii.

A co wy sądzicie na ten temat? Wolelibyście większy nacisk na multi w nowym Dragon Age'u?