Warhammer 40000: Inquisitor - Prophecy oficjalnie zapowiedziane!

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Warhammer 40K: Inquisitor - Martyr zbiera mniej więcej tyle samo recenzji pozytywnych co negatywnych, jednak to nie zniechęca Neocore Games do pracy nad rozwojem swojego najnowszego action RPG-a. Węgierskie studio zapowiedziało właśnie nowy, samodzielny dodatek, który nosi tytuł Prophecy.

Wprawdzie rozszerzenie to nie wymaga do gry posiadania “podstawki”, jednak warto ją znać, ponieważ fabuła Prophecy stanowi kontynuacje historii opowiedzianej w Martyrze. Nowy dodatek oferuje trzy nowe rozdziały, w tym jeden ściśle związany z Tech-Adeptami. Nie jest to przypadek, bowiem za sprawą Prophecy Adepci Mechanicusa staną się kolejną grywalną klasą. Oczywiście Inkwizytorzy, którzy zdecydują się na tę profesję, mogą liczyć na unikatowe drzewko umiejętności, a co za tym idzie tworzenie zupełnie nowych buildów postaci.

W trakcie nowej przygody zwiedzimy ogromne klasztory, niebezpieczne faktorie, nieprzebyte pustynie i bezlitosne planety złożone z lawy i wulkanów, a naszej drodze staną m.in. dwie nowe, wrogie rasy. Eldarowie i Tyranidzi. Na szczęście twórcy gry zapewniają, że nie poślą graczy do kolejnego boju bez nowinek, jakie oferuje Patch 2.0. Mowa m.in. o podniesionym górnym limicie doświadczenia, odświeżonym systemie łupów, trybie kampanii w co-opie czy tonach nowych przedmiotów.

Kiedy zatem spodziewać się Warhammer 40000: Inquisitor - Prophecy? Neocore Games zapowiedziało jego premierę na 28 maja. Warto przy tym dodać, że gracze, którzy posiadają już Martyr, otrzymają czasowy rabat na zakup dodatku - i to niemały, bowiem wynoszący aż 30%!