Overwatch: nowe informacje o Smudze ujawnione

Smuga była pierwszą superbohaterką Overwatch i do dziś cieszy się ogromną popularnością. W związku z kolejną częścią dedykowanego jej komiksu Londyn wzywa Blizzard postanowił udostępnić nieco więcej informacji o przeszłości panny Oxton.

Tytułem wprowadzenia:

 

Lena Oxton – kryptonim: „Smuga” – była najmłodszą osobą, jaką zaproszono do udziału w nowatorskim programie lotów doświadczalnych Overwatch. Jako nieustraszona i niezwykle utalentowana oblatywaczka została wybrana, by zasiąść za sterami prototypu teleportującego się myśliwca, OWX-01 Slipstream. Jednak już podczas pierwszego lotu nastąpiła awaria matrycy teleportacyjnej maszyny, a rzucona na pastwę kaprysów czasu Lena zniknęła.

Mijały godziny, dni, a w końcu tygodnie. Oxton nie dawała żadnych znaków życia, nie pozostawiła po sobie też śladów ani nie podejmowała prób kontaktu. Uznano, że Slipstream został zniszczony, a jego pilotka zginęła. Gdy kilka miesięcy po wypadku Lenie udało się wrócić, pracujący dla Overwatch zmodyfikowany genetycznie i bardzo inteligentny goryl-naukowiec Winston zaczął szukać sposobu, by „zakotwiczyć” ją w bieżącej linii czasu. Efektem jego starań był akcelerator czasowy – urządzenie, które umożliwiało Oxton przebywanie w teraźniejszości i przeciwdziałało desynchronizacji czasowej, odrywającej molekuły ciała pilotki od zwykłego upływu czasu. Akcelerator stał się dla Oxton bardzo istotny: wiązał ją z teraźniejszością oraz umożliwiał chwilowe przyspieszanie i spowalnianie czasu, gdy tylko sobie tego zażyczyła.

Dalszą część historii Smugi przeczytacie na oficjalnej stronie Overwatcha.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.