Guild Wars 2 zakończy wsparcie dla wersji Mac OS!

Technologia wykorzystywana w nowych komputerach Apple'a może okazać się niezwykle kłopotliwa dla graczy. Okazuje się bowiem, że Guild Wars 2, podobnie jak choćby The Elder Scrolls Online, nie będzie wspierana na nowych "Makach".

Kością niezgody jest technologia Open GL. Apple oficjalnie zakończyło wsparcie dla niej już w 2018 r., lecz gry i aplikacje korzystają z niej nadal są w stanie działać. To się jednak może wkrótce zmienić. Na horyzoncie pojawiła się bowiem kolejna generacja "Maków", która nie korzysta już z chipsetów Intela, lecz autorskiej technologii Apple'a. To oznacza, że OpenGL może zostać całkowicie "wycięte" z Mac OS, a ArenaNet nie zamierza ponosić wysokich kosztów adaptacji gry do nowych wymagań popularnych Jabłek.

Rezultat? 18 lutego 2021 r. klient Guild Wars 2 w wersji na Mac OS przestanie działać. Dzień później wyłączona zostanie możliwość zakupu Gemów na tej platformie.

 

Na szczęście konta Guild Wars 2 nie są przypisane do określonej platformy, dlatego gracze będą mogli kontynuować grę na innych platformach. Ci, którzy chcą nadal grać na swoich "Maków", również będą mogli to robić, ale tylko w oparciu o usługę GeForce Now.

ArenaNet liczy się również z sytuacją, że część graczy postanowi zwrócić grę. Dewelopor nie zamierza tego utrudniać. Każdy, kto zgłosi chęć oddania kopii Guild Wars 2 na Mac OS lub poprosi o zwrot za zakupione Gemy, otrzyma pieniądze w ciągu 30 dni od wysłania zgłoszenia.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym forum Guild Wars 2.


Mrozie


Opublikowano: