Wartales: o historii świata gry słów kilka

Akcja Wartales, zapowiedzianego niedawno taktycznego cRPG-a od Shiro Games, rozgrywa się w zupełnie nowym, autorskim świecie low-fantasy. W nowym dzienniku deweloperskim twórcy gry postanowili opowiedzieć co nieco o historii tego uniwersum.

Jak twierdzi Nicolas Cannasse, COO francuskiego studia, świat Wartales jest inspirowany historią średniowiecza, Cesarstwa Rzymskiego, chrześcijanstwa, a nawet epidemii. Tytułem wprowadzenia do historii tego uniwersum:

 

Imperium Edorańskie posiada długo historię. Pierwotnie było to Święte Królestwo stworzone przez Niosącego Światło. Później jednak Edor, genialny generał o niezwykłej charyźmie, przejął kontrolę i rozpoczął kampanię wojskową, która zamieniła królestwo w globalne imperium. Nie wszystkim sąsiadom się to spodobało, a zwłaszcza Haragowi, który stawił zaciekły opór.

Plaga, która pojawiła się w tych trudnych czasach, zebrało ogromne żniwo ofiar i doprowadziła do upadku imperium. To jest ejdnak dość świeża historia, dlatego świat nie zapomniał jeszcze o tym, co wydarzyło się podczas wojny.

Warto też powiedzieć kilka słów na temat tego, jak obecnie kształtuje się sytuacja w uniwersum wykreowanym przez Shiro Games.

Obecnie świat składa się z pięciu królestw, które posiadają bardzo długą, wspólną historię, pełną wydarzeń z przeszłości prowadzących do obecnej sytuacji.

Wojna Edorańska była jednym z ostatnich konfliktów, lecz wcześniej zdarzały się też inne, jak choćby przybycie Ludu Wyspy, który wylądował na wybrzeżach Belerionu po tym, jak sam został wypędzony ze swoich zamarźniętych terenów, albo historia Starożyttnych, którą można odkryć podczas eksplorowania ich grobowców.

Więcej smaczków dot. świata Wartales możecie znaleźć w niniejszym dzienniku deweloperskim. Przypominamy, że nowa gra Shiro Games powinna trafić do sprzedaży jeszcze w 2021 r.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.