Vranygrai oficjalnie zapowiedziane

Jeśli tęsknicie za action RPG-iem w świecie słowiańskich legend, to być może warto zwrócić uwagę na zapowiedzianą właśnie grę o tajemniczym tytule Vranygrai. Produkcja czeskiego Dire Badger Studio zamierza zabrać gracza w podróż do czasów, gdy formowało się przyszłe Państwo Wielkomorawskie.

Vranygrai ma połączyć w sobie prawdziwie historyczne wydarzenia związane z utworzeniem wspomnianego podmiotu w początkach IX w. z elementami fantastycznymi: tradycyjnymi, pogańskimi obrządkami, magią oraz istotami z baśni i legend. Rozgrywka jest prowadzona z perspektywy trzeciej osoby, a system walki - dynamiczny.

Główny bohater gry, Wołchw, jest byłym słowiańskim kapłanem, który stracił siostrę w jednym z awarskich najazdów. Mężczyzna czuje, że zawiódł na całej linii - nie tylko jako kapłan, ale również jako brat i obrońca. Fabuła Vranygraia jest historią o złamanym człowieku, który musi walczyć ze swoimi wewnętrznymi demonami, resztkami wielkiego niegdyś Kaganatu Awarskiego oraz... lokalnymi potworami znanymi ze słowiańskiego folkloru. Wszystko to w momencie, gdy wszystko zmierza do wybuchu wojny pomiędzy słowianami. Na szczęście Wołchw będzie mógł korzystać z różnego rodzaju broni i pancerzy zgodnymi ze współczesnymi wyobrażeniami o IX w. na terenach Wielkiej Morawy, a także specjalnych zaklęć przynależnych słowiańskiemu kapłanowi.

 

Pierwszy trailer Vranygraia obejrzycie poniżej.

Data pemiery gry pozostaje nieznana, jednakże już teraz można dodać ją do swojej Steamowej listy życzeń.

Co sądzicie o tej produkcji?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.