Starcraft II: Legacy of the Void już w sprzedaży

Dzisiaj swoją premierę ma Starcraft II: Legacy of the Void. Dodatek wieńczy historię rozpoczętą w Wings of Liberty, jednocześnie dodając do gry wiele nowych atrakcji.

Informacja prasowa CDP.pl:

Warszawa, 10 listopada 2015

 

Armada protosów przybyła, aby odzyskać Aiur! Spółka Blizzard Entertainment ogłosiła dzisiaj, że StarCraft II: Legacy of the Void, wielce wyczekiwana, trzecia część trylogii strategii czasu rzeczywistego StarCraft II, została właśnie udostępniona graczom na całym świecie. W Legacy of the Void dzielni dowódcy protosów wyruszą w międzygalaktyczną podróż, aby zjednoczyć swoją rasę, odzyskać ojczyznę i pokonać prastare zło, które zagraża życiu w całym sektorze Koprulu.

StarCraft II: Legacy of the Void zawiera nową, rozbudowaną kampanię, która pozwoli graczom wcielić się w rolę Artanisa, hierarchy daelaamów i objąć dowództwo nad Włócznią Aduna – wspaniałym okrętem flagowym protosów zdolnym z orbity zmieniać przebieg bitew. Kierując potężną armadą protosów gracze dowiedzą się również, jakie przeznaczenie pisane jest protosom i jak ostatecznie potoczą się losy Jima Raynora, Sary Kerrigan, Zeratula i innych, słynnych postaci z serii StarCraft.

Legacy of the Void zawiera wiele nowych funkcji i usprawnień, które czynią ze StarCrafta II szczytowe osiągnięcie w dziedzinie sieciowych gier strategicznych – tryb archonta, zupełnie nowe misje w trybie współpracy, zautomatyzowane turnieje i nowe jednostki w trybie wieloosobowym dla każdej z ras, która dadzą dowódcom więcej możliwości taktycznych.

„Zrealizowana z wielkim rozmachem kampania, jednostki zmieniające rozgrywkę w trybie wieloosobowym oraz zupełnie nowe tryby współpracy i rywalizacji powodują, że Legacy of the Void jest najlepszą z dotychczasowych gier z serii StarCraft” – powiedział Mike Morhaime, prezes i współzałożyciel Blizzard Entertainment. „W planach jest udostępnianie dalszej zawartości fabularnej i nowych opcji rozgrywki po premierze. Legacy of the Void otwiera nową erę ogólnoświatowych rozgrywek e-sportowych w StarCraft II i udowadnia, że gry strategiczne czeka świetlana przyszłość”.

Nowe tryby oraz klasyczna rozgrywka w StarCrafta II

W Legacy of the Void wprowadzamy nowe sposoby na zabawę w niezrównaną strategię czasu rzeczywistego jaką jest StarCraft II. W Trybie Archonta dwójka graczy będzie mogła wspólnie kontrolować jedną bazę i armię w walce z przeciwnikami. Dzieląc się zadaniami dowodzenia wojskiem oraz zarządzania zasobami, współpracujący zawodnicy będą mogli skupić się na wybranych przez siebie obszarach rozgrywki i wcielać w życie bardziej złożone strategie.

Wprowadzamy również misje w trybie współpracy, które będzie można rozgrywać ze znajomymi. W trybie tym gracze przyjmują role potężnych dowódców znanych z sagi StarCraft, jednoczą siły i współpracują nad wykonywaniem zadań. Każdy z dowódców wnosi do gry niepowtarzalne umiejętności i zapewnia swoim oddziałom wyjątkowe wzmocnienia. Gracze będą walczyć ramię w ramię, uczestniczyć w specjalnych scenariuszach oraz – w miarę postępów poczynionych w grze – ulepszać zdolności, którymi dysponują ich postacie.

Nasze najnowsze jednostki tchną nowe życie w bitwy toczone w trybie wieloosobowym, które stanowią podstawę rywalizacji w StarCraft II. Rój zergów na nowo zasymiluje sekwencję czyhacza, stwora doskonale znanego ze StarCraft: Brood War, który sieje spustoszenie wśród piechoty swoimi wysuwanymi spod ziemi kolcami. Protosi wyślą na pole walki mobilną broń zwaną destabilizatorem, który wykorzystuje niezwykle potężne impulsy energetyczne, aby unieszkodliwiać całe zastępy sił naziemnych wroga. Terranie z kolei będą mogli skupić się na zapewnieniu sobie przewagi powietrznej dzięki liberatorowi, wszechstronnemu, ciężko uzbrojonemu statkowi bojowemu wyposażonemu w podwójne wyrzutnie rakiet i posiadającemu zdolność transformacji w nieruchomą, powietrzną platformę bojową. Łącznie w grze pojawi się sześć nowych jednostek – po dwie dla każdej rasy – a wiele z istniejących zostanie ulepszonych.
Poza wspomnianymi powyżej funkcjami Legacy of the Void wprowadzi również usprawnienie sieciowego trybu wieloosobowego w postaci zautomatyzowanych turniejów, które pozwolą graczom brać udział w emocjonujących zawodach e-sportowych i rywalizować z pozostałymi członkami społeczności StarCrafta II.

Legacy of the Void to samodzielny dodatek do gry, który nie wymaga posiadania ani gry StarCraft II: Wings of Liberty ani dodatku Heart of the Swarm (który od teraz również jest samodzielną grą).

Dodatek Legacy of the Voiddostępny jest od dzisiaj na całym świecie na komputerach z systemem Windows oraz na komputerach Mac. Gra została wydana w następujących pełnych wersjach językowych: angielskiej, brazylijskiej portugalskiej, francuskiej, niemieckiej, polskiej, rosyjskiej, włoskiej, koreańskiej, europejskiej i południowoamerykańskiej hiszpańskiej oraz uproszczonej i tradycyjnej chińskiej.

Koniecznie zapoznajcie się również ze znakomitym, premierowym zwiastunem Legacy of the Void, który możecie obejrzeć poniżej.

Jak wasze pierwsze wrażenia?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.