Microsoft zamierza kupić Activision Blizzard!

Rok 2021 był rokiem wielkich przejęciem. Rok 2022 rozpoczyna się jednak z wielkim hukiem, a to za sprawą Microsoftu, które oficjalnie zapowiedziało zakup Activision Blizzard!

Transakcja zamknie się w zawrotnej kwocie blisko 70 mld dolarów. W ten sposób pod auspicja Microsoftu przejdą takie podmioty jak Activision Publishing, Blizzard Entertainment, Beenox, Demonware, Digital Legends, High Moon Studios, Infinity Ward, King, Major League Gaming, Radical Entertainment, Raven Software, Sledgehammer Games, Toys for Bob i Treyarch, tym samym tworząc zupełnie nowy oddział w strukturze Microsoft Gaming. Zanim to jednak nastąpi, obie firmy nadal będą działać niezależnie od siebie.

Gdy wszystko zostanie domknięte, gry Blizzarda takie jak serie Diablo, Hearthstone, Overwatch, StarCraft czy World of Warcraft staną się częścią Xbox Game Pass oraz PC Game Pass. Niewykluczone, że zawitają także na Steama. Przyszłość Battle.Netu na razie pozostaje nieznana.

 

Jako ciekawostkę warto dodać, że wraz z transferem licenzji w ręce Microsoftu trafią prawa do uniwersum... Arcanum.  To może być o tyle ważne, że twórcy tej steampunkowej gry obecnie pracują w inXile Entertainment oraz Obsidian Entertainment, a zatem również pod skrzydłami giganta z Redmond. Czy to może to dawać nadzieję na nową odsłonę tej kultowej dla wielu produkcji?

Czas pokaże. I to być może czas mierzony nawet nie miesiącami, tylko latami, ponieważ spekuluje się, że zamknięcie całej operacji dojdzie do skutku dopiero w 2023 r.

Jak oceniacie to niespodziewane przejęcie?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.