StarCraft II: Tajne operacje Novy

Podstawowe informacje

W pierwszym pakiecie misji Tajne operacje Novy wcielicie się w najlepszego ducha Dominium – agentkę November 'Nova' Terra.  Jako Nova podejmiecie się niebezpiecznych zleceń, które są kluczowe dla przetrwania Dominum: będziecie infiltrować bazy wroga, przechwytywać inwazje planetarne, pozyskiwać eksperymentalne technologie i brać udział w wielu innych, tajnych operacjach.

Na pełną kampanię składa się dziewięć misji, podzielonych na trzy osobne pakiety. Produkcja czerpie z klasycznej rozgrywki StarCraft II, ale dodaje także kilka nowych, niespotykanych wcześniej mechanizmów.

  • Data premiery (świat):
  • Data premiery (Polska):
  • Oficjalna strona: http://

Pod lupą

Starcraft II - recenzja pierwszej części Tajnych operacji Novy

Nova to osobliwy przypadek. Choć nigdy nie odgrywała wiodącej roli w StarCrafcie, jej rozpoznawalność wśród graczy jest równa tej, jaką cieszą się Raynor i Kerrigan. Stało się tak zapewne dzięki jej wyglądowi (nie oszukujmy się), jak i nigdy nie sfinalizowanemu projektowi StarCraft: Ghost, w którym miała pełnić rolę głównej bohaterki. Ostatnio jej gwiazda rozbłysła w Heroes of the Storm, gdzie regularnie doprowadzała ludzi na skraj załamania nerwowego swym maskowaniem i ogromnymi obrażeniami zadawanymi w ułamku sekundy. Dziś historia zatoczyła koło, a blondwłosa heroina powraca tam, skąd przyszła w zupełnie nowej, samodzielnej kampanii do jednego z najlepszych RTS-ów w historii.

więcej...