Mike Morhaime przestał być prezesem Blizzard Entertainment

Kiedy 27 lat temu Mike Morhaime wraz z Allenem Adhamem i Frankiem Pearcem zakładał Blizzard Entertainment (wówczas jako Silicon & Synapse), nie spodziewał się, dokąd zaprowadzi go ta podróż. Wczoraj wieloletni prezes amerykańskiego giganta poinformował o swoim odejściu z firmy.

W otwartym liście skierowanym do fanów Morhaime podziękował pracownikom Blizzard Entertainment oraz graczom za blisko trzy dekady współpracy przy wielu wspaniałych tytułach takich jak gry z serii Warcraft, StarCraft czy Diablo. Były już prezes nie wyjaśnił powodów swojej rezygnacji, lecz zapewnił, że nadal będzie służył Blizzardowi jako doradca. Jego codzienne obowiązki przejął wieloletni dyrektor projektu World of Warcraft, J. Allen Brack. Zainteresowani oryginalną treścią listów od Morhaime’a oraz nowego prezesa Blizzarda mogą zapoznać się z nimi pod niniejszym adresem.

Mimo zmiany ze sterami przyszłość Blizzarda jawi się raczej w kolorowych barwach. Po wielkim sukcesie World of Warcraft: Battle for Azeroth oraz biorąc pod uwagę plotki o nowych grach osadzonych w uniwersum Diablo, fani gier “Zamieci” mogą z wypiekami wyczekiwać zbliżającego się BlizzConu. Będzie się działo.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.