Dominik Sokołowski

Biogram

Dominik Sokołowski urodził się w 1977 roku w Gdyni, mieszka i pracuje w Gdańsku. Z wykształcenia historyk, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Zawodowo zajmuje się historią Polski XX wieku, prywatnie zaś średniowieczem. Uważa, że to barwna, złożona i interesująca epoka, a to, że w powszechnym odbiorze jawi się jako „wieki ciemne”, jest skutkiem zadufania humanistów doby renesansu i stereotypów utrwalonych przez oświeceniową propagandę.
W liceum namiętnie grał w papierowe gry fabularne, co zaowocowało autorskim systemem RPG. Wykreowane na jego potrzeby quasi-średniowieczne uniwersum posłużyło za kanwę „Kwiatu paproci”.
„Kwiat paproci” jest debiutem literackim Dominika Sokołowskiego, otwierającym zarazem cykl „Kronik arkadyjskich”. Autor pracuje nad jego drugą i trzecią częścią: „Adamantowym mieczem” i „Słowem Stworzenia”.

News

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Rebis
Data premiery: 22.05.2013

Drugi tom „Kronik arkadyjskich”Cesarstwem Arkadyjskim targają wewnętrzne konflikty. Isaakios wymyka się siepaczom Skalarosa i niebawem będzie gotowy rzucić otwarte wyzwanie uzurpatorowi, który zajmuje złoty tron Chrysopolis. Wkrótce się rozstrzygnie, czy zdoła odzyskać utracone dziedzictwo.Piękna Michelle musi oswobodzić czarodzieja Brynacha z rąk członków Ukrytego Bractwa, bo tylko wraz z nim może się przeciwstawić demonicznemu Apolyonowi, który w swoim szaleństwie zamierza wypełnić pradawne proroctwo i zburzyć dotychczasowy porządek rzeczy.

Autor:
Wydawca: Rebis
Data premiery: 25.07.2012

Autor zabiera czytelników do świata kipiącego magią, niebezpieczeństwami i przygodami – w podróż, z której nie będą chcieli powrócić… Tysiącletnie Cesarstwo Arkadyjskie to kolebka cywilizacji, depozytariusz Prawdziwej Wiary. Od lat jego władcy przejadają jednak dorobek minionych pokoleń, a jego fundamenty podgryzają herezje, pałacowe intrygi i ludowe niepokoje.

Strony: 1