Julie Kagawa

Biogram

Julie Kagawa, autorka bestsellerowych cyklów Żelazny Król, Talon, Blood of Eden oraz Cień Kitsune urodziła się w kalifornijskim mieście Sacramento. Tam jednak nie spotkała jej żadna godna wzmianki przygoda. Dlatego więc w wieku dziewięciu lat dziewczynka przeprowadziła się z rodziną na Hawaje, gdzie bardzo szybko odkryła mnóstwo wielkich, drapieżnych owadów, całe kolonie gekonów, a także często nawiedzające te kolorowe wyspy huragany. Mnóstwo czasu spędzała kąpiąc się w oceanie, choć nierzadko musiała uciekać na brzeg przed rekinami, meduzami i węgorzami.

W chwilach wolnych od ratowania życia przed morskimi potworami, Julie czytała – także ku niezadowoleniu nauczycieli. Na lekcjach matematyki, zamiast podręcznika pilnie studiowała najnowsze powieści. Zakochana w książkach dziewczyna zaczęła tworzyć samodzielnie. Pisała opowieści mroczne i krwawe, zwykle opatrzone barwnymi, sugestywnymi ilustracjami, na widok których pedagogom opadały ręce. Miłość do makabreski z czasem osłabła, lecz pasja pisarska pozostała w sercu Julie do momentu kiedy skończyła wreszcie edukację i wkroczyła w epokę poszukiwania tak zwanej Prawdziwej Pracy.

Początkowo Julie utrzymywała się pracując w księgarniach, lecz właściciele niechętnie spoglądali na dziewczynę, która zamiast odkurzać półki, bez przerwy czytała. Oddała się więc innej swojej miłości: szkoleniu zwierzaków. Przez kilka lat pracowała jako trenerka psów, starannie przy tym unikając zębów nadgorliwych labradorów i pazurków rozentuzjazmowanych chihuahua. Sytuacja zmieniła się dopiero, gdy Julie wydała pierwszą książkę i została pełnoetatową pisarką.

Obecnie autorka mieszka w amerykańskim Kentucky, z mężem i dwoma owczarkami australijskimi, które cieszą się na Instagramie znacznie większą popularnością niż ona.

News

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 01.01.1970

Być lisem jest znacznie prościej, niż być człowiekiem. Dla młodej Yumeko, magicznej istoty zwanej kitsune, jeszcze nie jest to oczywiste. Żyjąc na granicy świata duchów i śmiertelników szuka swojej drogi ku przeznaczeniu. Ono jednak znajdzie ją samo, w dniu, w którym horda demonów odbierze jej to, co uważała za dom i wszystkich, których uważała za rodzinę.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 01.01.1970

"Znajdź Świątynię Stalowego Pióra. Stań do walki z Hakaimono, zamknij go na powrót w mieczu i zwróć wolność Tatsumiemu. Przekaż swój fragment zwoju czekającym na niego strażnikom. I to będzie koniec." Nic prostszego, prawda? Wyścig do bram Światyni Stalowego Pióra trwa. Yumeko, młodziutka zmiennokształtna kitsune, niesie do świątyni bezcenny fragment Zwoju Tysiąca Modlitw, by uchronić świat przed powrotem potężnego, niosącego zagładę smoka.

Strony: 1