"Serce Świata Utraconego" Tada Williamsa już w sprzedaży!

Miłośnicy prozy Tada Williamsa z pewnością chętnie powrócą do doskonale znanego świata Osten Ard. Teraz jest to możliwe, ponieważ do polskich księgarń zawitała właśnie nowa powieść pisarza - Serce Świata Utraconego.

Najnowsze dzieło Willamsa podejmuje narrację niemal dokładnie tam, gdzie kończy się ostatni tom poprzedniej trylogii, Wieża Zielonego Anioła, wyjaśnia, co naprawdę zaszło po upadku tamtej tytułowej twierdzy i prowadzi akcję przez następne pół roku.

Spotkamy tu najlepsze postaci „Pamięci, Smutku i Ciernia”: szlachetnego księcia Isgrimnura i jego niezłomnego druha Sludiga, oraz nowych, równie frapujących bohaterów – Porta, rycerza z Południa, i Viyekiego, mistrza inżynierii wojennej u Nornów, rasy, z którą wojowali Isgrimnur i Porto.

Obie strony walczą o przetrwanie w niekończącej się spirali intryg, zbrodni i odwiecznej wendety. Tad Williams powraca z doskonałą kontynuacją opowieści, która nie pozwalała czytelnikowi oderwać się od Smoczego tronu, Kamienia rozstania i Wieży Zielonego Anioła. Królestwo Osten Ard nadal żyje i fascynuje – warto je znowu odwiedzić.

Serce Świata Utraconego ukazało się nakładem Domu Wydawniczego Rebis. Szczegółowe informacje na temat książki znajdziecie tutaj.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: