Imladris XVII - zapowiedź konwentu

Pod koniec roku Kraków ponownie przywita wśród swoich murów miłośników fantastyki z całej Polski. W dniach 9-11 listopada odbędzie bowiem się kolejna edycja konwentu Imladris.

Na początek odrobina historii:

 

Pierwszy Imladris odbył się w roku 1998. Zorganizowała go nieistniejąca już Galicyjska Gildia Fanów Fantastyki. Obecnie organizatorem wydarzenia Imladrisów jest krakowska fundacja „Historia Vita”, odpowiedzialna również za takie inicjatywy jak: minikonwent „Smokon”, konwent fanów seriali „Serialkon” i zlot fanów Doktora Who – „Whomanicon” .

Imladris nie jest festiwalem. To konwent „jak za starych dobrych czasów”, czyli wydarzenie o charakterze non- profit, organizowane przez fanów fantastyki, przy współpracy z pisarzami, mistrzami gry i blogerami. Dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom (konwent odwiedzany jest przez około 1000 uczestników) na  Imladrisie panuje niezwykle przyjacielska i rodzinna atmosfera, a uczestnicy mają możliwość uczestnictwa w niepowtarzalnych punktach programu.

Jego organizatorzy przedstawili już wstępną listę gości, wśród których nie brakuje sław świata fantastyki i popkultury takich jak Andrzej Pilipiuk, Paweł Majka czy Kobieta Ślimak. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie tutaj.

Kolejne informacje wkrótce!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.