"Złote miasto", kolejny tom przygód Zahreda, w księgarniach w drugiej połowie września

W planie wydawnicznym Fabryki Słów pojawiło się właśnie Złote miasto. Nowa powieść Michała Gołkowskiego stanowi drugi tom trylogii Bramy ze złota i zawita do księgarń w drugiej połowie września.

Czego oczekiwać po kontynuacji przygód Zahreda? Zobaczcie sami:

Trzy wężowe łodzie pełne wojowników z mroźnej, niegościnnej północy suną przez nurty wielkich rzek, aby dotrzeć ku słonecznym, piaszczystym brzegom południa. Złote miasto, powtarzają wszyscy szeptem! To tam, nad wodami mitycznego morza po drugiej stronie świata, wznosi się potężny gród, w którym z pewnością mieszkają bogowie.

Ale ponad dachami Złotego Miasta gromadzą się ciemne chmury. Inne imperium, o wiele młodsze i bardziej głodne chwały, ostrzy sobie zęby, mogące bez trudu skruszyć wiekowe mury.

Zbliża się oblężenie tak wielkie, że o podobnym nawet pieśniarze nie śmieli marzyć. Od wschodu nadciąga burza, a wraz z nią bitwa, która odmienić może losy całego świata.

Przez skowyt wichru w olinowaniu, w trzasku przecinającej niebo błyskawicy i huku przetaczającego się ponad spienionymi falami gromu, słychać tylko jedno imię.

Zahred.

Premierę drugiego tomu Bram ze złota zaplanowano na 20 września. Szczegółowe informacje o książce znajdziecie tutaj.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: