"Wintercraft" J. Burtenshaw oraz "Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie" T. Pratchetta w lutym

Wydawnictwo Prószyński i S-ka wyda w drugim tygodniu lutego dwie książki. Pierwszą z nich jest Wintercraft autorstwa Jenny Burtenshaw. Druga powieść to Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie Terry’ego Pratchetta, tym razem w przekładzie Piotra W. Cholewy!

Oto świat, w którym śmierć jest nagrodą!
Albion to jedyny kraj na świecie, w którym rodzą się Utalentowani – ludzie obdarzeni różnymi nadprzyrodzonymi zdolnościami. Najpotężniejszą z nich jest umiejętność posługiwania się zasłoną dzielącą świat żywych i zaświaty. Wiedza na temat tego Talentu została zgromadzona w księdze „Wintercraft ”, której poszukuje żądna władzy, okrutna członkini Wielkiej Rady – Da’ru. Sama nie ma wystarczającej mocy, więc do realizacji swoich celów chce się posłużyć Kate Winters, której wielki Talent właśnie się objawił. W ślad za dziewczyną wysyła groźnego, niezmordowanego poborcę, Silasa. Nieumarły ma jednak wobec dziewczyny własne plany.
Czy Kate umknie pościgowi? Czy odnajdzie zaginioną księgę, której mroczny sekret jest jedyną szansą na ocalenie?

 

Tak prezentuje się zapowiedź książki Wintercraft. Ukaże się ona 8 lutego w cenie 29.90 złotych.

Nowe wydanie książki Terry’ego Pratchetta premierę będzie miało dwa dni później, 10 lutego, w tej samej cenie. Poniżej prezentujemy zapowiedź dostępna na stronie wydawnictwa Prószyński i S-ka:

Wyobraźcie sobie milion sprytnych szczurów. Szczurów, które nie uciekają. Szczurów, które walczą. Maurycy, poharatany kocur, potrafił łapać okazje i opracował doskonały plan. Ma na podorędziu głupawego z wyglądu dzieciaka jako grajka i ma własną plagę szczurów – szczurów dziwnie wyedukowanych, więc Maurycy nie może już myśleć o nich jako o posiłku. A wszyscy znają opowieści o szczurach i grajkach - więc dają mu dużo pieniędzy. Do czasu, kiedy Maurycy próbuje swojej sztuczki w dalekim miasteczku Blintzowe Łaznie, gdzie cały numer rozsypuje się w proch. Ktoś tam gra całkiem inna melodię – melodię mroczną i posępną. Coś bardzo, ale to bardzo niedobrego kryje się w piwnicach. 
Szczury muszą poznać nowe słowo: ZŁO. To już nie jest gra. W dole trafia się do świata, w którym szczur pożera szczura. Co więcej, to pewnie dopiero początek.
Znakomity pisarz Terry Pratchett prowadzi nas przez mroczną, niezwykłą, przerażająco wciągającą opowieść, przeznaczoną dla młodszych czytelników.


Sonky


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.