Diablo. Wojna grzechu: Smocze łuski już w sprzedaży!

Od środy w księgarniach w Polsce można już kupić drugi tom trylogii Wojna Grzechu Richarda A. Knaaka. Smocze łuski, gdyż taki tytuł nosi powieść, kontynuuje historię Uldyzjana, który jest zdeterminowany, by zniszczyć kult Trójcy.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Insignis. Oto kilka faktów z noty wydawniczej:

Trylogia zabiera nas w świat, w którym anielskie zastępy Królestwa Niebios oraz demoniczne hordy Płonących Piekieł od zawsze toczą walkę o los całego Stworzenia. Lecz właśnie walka ta objęła także Sanktuarium – świat ludzi. Każda ze stron pragnie zdobyć ludzkość dla własnych celów. Siły dobra toczą sekretną wojnę z siłami zła o dusze śmiertelników.

Druga część opowiada o Uldyzjanie, który zdeterminowany, by zniszczyć kult Trójcy, nie podejrzewa nawet, iż Inarius, tajemniczy Prorok Katedry Światłości, dyskretnie wspiera go w tym dziele. Inarius obsesyjnie pragnie przywrócić Sanktuarium utraconą świetność, wykorzystuje więc Uldyzjana w rozgrywce przeciwko swemu odwiecznemu wrogowi. Jednak do owej niebezpiecznej gry przystępuje ktoś jeszcze. Córka Pana Nienawiści, Lilith, niegdyś kochanka Inariusa, chce sama wykorzystać Uldyzjana i za jego nieświadomą pomocą zmienić wszystkich w armię nefalemów – istot podobnych bogom, daleko potężniejszych niż jakikolwiek demon czy anioł. Armię, która położy kres Stworzeniu i wyniesie Lilith ponad wszystkie istoty.

Więcej informacji na temat ksiażki znajdziecie tutaj. Przed zakupem warto również zapoznać się z fragmentem Smoczych łusek, który możecie przeczytać na ISSUU.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: