Age of Wonders: Planetfall: dodatek Star Kings już dostępny

Ludzkość w Age of Wonders: Planetfall zyskała bardzo potężnego przeciwnika. Stało się to za sprawą wydanego właśnie DLC zatytułowanego Star Kings.

Główną atrakcją dodatku jest nowa rasa - Nieugięci. Reprezentują oni sobą wszystko to, co dobre i czyste w rozdartej wojną galaktyce. Ich jedynym celem jest ocalenie ludzkości. To szlachetne plemię Paladynów zakutych w potężne zbroje i dzierżących broń elektryczną. W boju wspomagają ich tajemniczy Widzący, którzy wykorzystują swą zdolność prekognicji, aby wpłynąć na wynik starcia.

Jak nietrudno zgadnąć, Nieugiętym towarzyszy nowa kampania fabularna. Gracze pokierują w niej losami prawej Paladynki i poznają prawdę, którą skrywają niebezpieczeństwa wiszące nad światem Nieugiętych. Cel? Odszukanie prastarej Konfiguracji Graali i ocalenie galaktykę lub... stanie się świadkiem unicestwienia ludzkości.

 

Skoro już mowa o Graalach, to warto powiedzieć również, że są to potężne obiekty na mapie, które po dodaniu zapewniają długotrwałe premie. Droga do odblokowania ich potencjału wiedzie poprzez wykonywanie wieloetapowych zadań. Graale stanowią kluczowy element umożliwiający w Star Kings budowę największych i najpotężniejszych imperiów.

Ponadto nowe DLC rozszerza bestiariusz Planetfalla o trzy nowe grupy dzikich zwierząt. Psjony to wampiryczne kamienne stworzenia, które żywią się energią psychiczną. Odstępcy to dawni Nieugięci, którzy porzucili wskazówki przodków i ulegli chaosowi. Mikolianie zaś to obdarzone umysłem grzyby, które przejęły kontrolę nad urządzeniami rolniczymi i stały się cyborgami.

Age of Wonders: Planetfall - Star Kings można nabyć na Steamie lub GOG.com w cenie 71,99 zł. Wraz z dodatkiem Triumph Studios udostępniło darmową aktualizację o nazwie Triceratops Update, która wprowadza do gry uwielbianą w poprzednich odsłonach AoW mechanikę budowania imperiów, a także dodaje m.in. zupełnie nowy rodzaj sektorów, który pozwala rozbudowywać kolonie ponad dotychczasowe limity.

Szczegółówe informacje na temat Star Kings oraz najnowszej aktualizacji Age of Wodners: Planetfall znajdziecie na Steamie.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.