Sacred Fire od dziś dostępne na Steamie w wersji z Wczesnym Dostępem

Długo trzeba było czekać, ale oto jest: Sacred Fire, debiutanckie, nietuzinkowe cRPG od słowackiego studia Poetic dziś wylądowało na Steamie - na razie w wersji z Wczesnym Dostępem.

Przypomnijmy, że Sacred Fire przenosi graczy do starożytnej Brytanii i pozwala graczowi wcielić się w uciekiniera tropionego przez rzymskich najeźdźców. Tym, co wyróżnia grę studia Poetic od innych produkcji, jest bardzo duży nacisk postawiony przy budowaniu psychologicznych portretów postaci - sukces lub klęska w dużej mierze zależą bowiem od tego, jak bohaterowie będą sobie radzić ze strachem, złością oraz jak silna okaże się ich wola walki.

 

Wczesna wersja gry, która została ufundowana na Kickstarterze w 2017 r. jest stosunkowo krótka. Pozwala ona przejść pierwszy z trzech aktów gry, co w zależności od dokonanych wyborów zapewnia ok. dwóch godzin rozgrywki. Każda scena posiada jednak wiele rozwiązań, a wpływ na rozwój wydarzeń ma nawet płeć głównego bohatera/bohaterki! Kolejne dwa akty opowieści zostaną dodane w późniejszym czasie w formie darmowych aktualizacji. Całą faza Wczesnego Dostępu powinna potrwać od sześciu do dziewięciu miesięcy.

Warto dodać, że głosy ważnym NPC-om podłożyło kilku znanych aktorów, co nie zdarza się często w produkcjach stricte niezależnych. W Sacred Fire usłyszymy takie sławy jak Doug Cockle (Geralt z Rivii w anglojęzycznej wersji trylogii o Wiedźminie CDPR), Michelle Gonzo i Ben Britton.

W chwili obecnej wczesną wersję Sacred Fire można nabyć na Steamie w obniżonej cenie 58,49 zł. Pod tym samym adresem znajdziecie również darmowe demo gry, które pozwoli wyrobić sobie zdanie o tej nietuzinkowej produkcji jeszcze przed potencjalnym zakupem.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.