Solasta: więcej informacji o drakonach

Tactical Adventures ogłosiło ostatnio dodatek Inner Strength, który wprowadzi do Solasta: Crown of the Magister m.in. nową rasę - drakonów (oryg. Dragonborn). Teraz producenci gry postanowili opowiedzieć nieco więcej o funkcjowaniu "zrodzonych ze smoków" w Królestwach Solasty.

Odkąd drakoni pojawili się jako grywalna rasa w 4. Edycji Dungeons & Dragons, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród miłośników RPG-ów. Nic zatem dziwnego, że wkrótce przedstawiciele tej tajemniczej rasy zawitają także do Solasty. Jak prezentują się w porównaniu do swoich pobratymców z Zapomnianych Krain? Z wyjaśnieniem spieszą producenci z Tactical Adventures.

Drakoni są (...) po prostu rezultatem związków pomiędzy polimorfującymi smokami i istotami humanoidalnymi. Wprawdzie są dobrze postrzegani w całym Imperium Manacalońskim, jednak od czasu Kataklizmu zaczęli się trzymać od uboczu z wielu różnych powodów. Po pierwsze, uwolnieni niedawno niewolnicy nie patrzyli zbyt przychylnie na swoich dawnych elfickich panów ani ich współników - takich jak właśnie drakoni. Po drugie, ich wygląd zewnętrzny często budził podejrzenia wśród tych, którzy nie zetknęli się z tą tasą. Po trzecie, wielu nadal opłakiwało bliskich, którzy zginęli z rąk Sorr-Akkathów...

 

W Królestwach Solasty drakoni są zatem spotykani rzadko i nie należą do zbyt otwartych; dopiero od niedawna zaczęli zasiedlać nieco bardziej cywilizowane tereny. Coraz więcej ludzi zapomina jednak o Sorakach, dzięki czemu ich uderzające podobieństwo przestaje być powodem do wytykania ich palcami, tak jak to miało miejsce w przeszłości.

Więcej informacji o drakonach w Solasta: Crown of the Magister znajdziecie na oficjalnym blogu gry. Tam też znajdziecie pierwsze szkice koncepcyjne oraz rendery przedstawicieli tej rasy.

Przypomnijmy, że drakoni zawitają do Królestw Solasty już 14 listopada, kiedy to dodatek Inner Strength będzie miał swoją premierę.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.