Wczesna wersja Tainted Grail: The Fall of Avalon już dostępna!

Dziś, z lekkim poślizgiem, na Steamie oraz GOG.com zameldowała się najnowsza produkcja wrocławskiego studia Awaken Realms, Tainted Grail: The Fall of Avalon. Na razie w wersji wczesnej, nieukończonej, ale i tak oferującej zabawę na kilkanaście dobrych godzin.

Przypomnijmy, że najświeższa propozycja "Awakenów" to pełnokrwisty action cRPG z otwartym światem zanurzony w mrocznym klimacie fantasy, pełen zadań, łupów, wyborów i potworów, rozgrywający się na tytułowej, ponurej wyspie znajdującej się na skraju upadku. Jeśli kojarzycie już skądś tę nazwę, to warto przypomnieć, że nie tak dawno Wrocławianie wydali również roguelike'owego deck-buildera Tainted Grail: Conquest, a obie gry opierają się przecież na świecie, który napędza niezwykle popularną planszówkę znaną również pod szyldem Tainted Grail.

W tej alternatywnej wersji arturiańskich legend minęło już sporo czasu od śmierci króla Artura, a wraz z jego odejściem sukcesywnie zaczęły zamierać wszystkie mity i legendy o nim oraz jego rycerzach. Ludzie wciąż zamieszkujący Avalon, zagubieni i pozostawieni sami sobie, desperacko próbują przetrwać szukając czegoś, w co ponownie mogliby uwierzyć. Nękani przez zarazę Czerwonej Śmierci oraz rozprzestrzeniający się Dziw, podzielili się na liczne frakcje mające zupełnie odmienne wizje przyszłości i toczące nierówną walkę z czasem. Cel? Przetrwanie mitycznej wyspy.

 

Wrocławscy deweloperzy obiecują zatem całkowicie otwarty świat, mnogość decyzji do podjęcia, które faktycznie wpływają na gracza i otaczający go świat, rozbudowany system rozwoju postaci, złożony system rzemiosła i wiele więcej. Pamiętajcie tylko, że debiutująca własnie wersja jest oznaczona tagiem "Wczesnego Dostępu", a to oznacza, że oferuje zaledwie fragment rozgrywki, który wystarczy na ok. 10-15 godzin zabawy, a do tego istnieje duże prawdopodobieństwo natknięcia się na rozmaite bugi czy problemy stricte techniczne.

Najnowszy, premierowy zwiastun Tainted Grail: The Fall of Avalon obejrzycie poniżej.

Wczesną wersją gry można już nabyć na Steamie oraz GOG.com. Taka przyjemność uszczupli portfel o równowartość odpowiednio 125,09 zł lub 138,99 zł, jednak pozwoli nieco zaoszczędzić w długim terminie, ponieważ cena finalnej wersji gry z pewnością wzrośnie.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie należałoby spodziewać się wydania kompletnej odsłony Tainted Grail: The Fall of Avalon. Twórcy gry zakładają, że faza Wczesnego Dostępu powinna potrwać ok. 9-16 miesięcy, jednak doświadczenie podpowiada, że liczba ta może niewiele mieć wspólnego z prawdą.

Jak będzie w tym przypadku? Czas pokaże.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.