Monomyth: Beta Patch 4 już (prawie) dostępny

Rat Tower Software przygotowało kolejny raport z prac nad dungeon crawlerem Monomyth. Jak twierdzi twórca gry, Beta Patch 4 jest już bardzo blisko oddania w ręce wybranych graczy.

Nadchodząca aktualizacja będzie ostatnią przed w pełni ostatnią betą gry. Wprowadza ona bowiem ostatnią część głównego rdzenia dungeon crawlera, który łączy ze sobą poszczególne elementy i w końcu pozwala zwiedzić serce lysandriańskiej fortecy, będącej centrum gry - zarówno pod kątem zadań jak i choćby perspektyw handlowych.

Nowa aktualizacja rozszerzy grę również o kilka mini-podziemi, w tym zupełnie nowyc loch pełniący rolę samouczka, a także uzupełni główny wątek fabularny. Co ciekawe, ten ostatni można przechodzić na wiele różnych sposobów, dlatego nie jest on podzielony na rozdziały.

 

Co dalej? Kiedy Beta Patch 4 zostanie już wydany, Rat Tower Software rozpocznie przygotowania do wydania otwartej bety Monomytha czyli tzw. Beta Patch 5. Wówczas odbędzie się intensywne "szlifowanie" rozgrywki, tzn. gra doczeka się poprawionych efektów wizualnych, a jej podstawowe składniki takie jak ekonomia czy system walki przejdą proces gruntownego balansowania. Owocem tych starań powinna być gra, która trafi w ręce każdego, kto wspomógł jej kampanię na Kickstarterze.

Gdy Monomyth zostanie już ograny przez "backerów", zostanie rozszerzony o ostatnie lokacje oraz wielki finał głównego wątku fabularnego i wydany na Stamie w wersji z Wczesnym Dostępem. Wtedy też dungeon crawler zostanie wzbogacony o treści stworzone przez najhojniejszych fundatorów gry na Kickstarterze.

Kiedy to nastąpi? Tego na razie nie wiadomo. W Rat Tower Software sądzą jednak, że już "niegługo" będzie można dyskutować o ostatecznym zakończeniu prac nad Monomythem i premierą jego pełnej wersji.

Ze szczegółowym omówieniem aktualnego stanu prac nad debiutanckim projektem austriackiego studia możecie zapoznać się poniżej.

Jeśli jednak preferujecie wersję tekstową, to najnowszy dziennik deweloperski jest dostępny w całości na Kickstarterze.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.