Monomyth: wersja Open Backer Beta już dostępna

Dobre wieści dla tych, którzy wsparli na Kickstarterze dungeon crawlera Monomyth. Debiutancka produkcja Rat Tower Software doczekała się w końcu wersji Open Backer Beta!

Po zakończeniu Steam Next Fest niezależny deweloper przystąpił do poprawiania swojego dzieła. W rezultacie usprawniono interfejs użytkownika, ekwipunek, poprawiono błędy związane z zadaniami, ulepszono wydajność, a nawet dodano nowych wrogów. To w końcu przyczyniło się do powstania wspomnianej wersji OPP, od której klucz otrzyma każdy, kto podczas kampanii na Kickstarterze wpłacił na rzecz projektu co najmniej $15.

Czego spodziewać się po owej OPP? Otóż w jej pierwszej fazie gracze Monomythu mogą zwiedzą zupełnie nowe tereny Heartlands, stanowiące wstęp do gry, a także mini-dungeon. W drugiej fazie przyjdzie czas na wizytę w kilku mniejszych i większych lokacjach, w tym w głównym mieście.

 

Oczywiście Rat Tower Software zachęca swoich "Backerów" do testowania obecnej wersji Monomythu i dzielenia się uwagami. W międzyczasie deweloper zamierza pracować nad poprawkami w systemie walki oraz SI. To powinna doprowadzić do wydania gry w wersji Early Access. Wówczas należy spodziewać się co najmniej dwóch dużych aktualizacji, a razem z nimi ostatniego obszaru z wersji beta. Potem pozostanie już tylko praca nad ostatnim rozdziałem gry i... wydanie jej pełnej wersji.

Daty premier wczesnej i ostatecznej wersji Monomythu pozostają nieznane. Steamowe klucze do OPP zostały już rozesłane, jednakże warto mieć na uwadze, że nie są to ostateczne kody do gry. Bliżej premiery Rat Tower Software roześle ankietę, w której będzie można zdecydować się na ostateczny klucz na Steama lub GOG.com i dopiero wówczas w ręce graczy trafi finalny kod odblokowujący pełną wersję Monomythu.

Omówienie wersji OPP obejrzycie poniżej.

Jeśli preferujecie wersję tekstową, zajrzyjcie pod niniejszy adres.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.