Ogromny Patch 0.6 do wczesnej wersji Tainted Grail: The Fall of Avalon nareszcie dostępny!

Od premiery wczesnej wersji Tainted Grail: The Fall of Avalon minęło nieco ponad pół roku. W tym czasie produkcja studia Awaken Realms doczekała się kilku hotfiksów, lecz dopiero teraz otrzymała pierwszą, naprawdę mięsistą aktualizację.

Wydany właśnie Patch 0.6, ochrzczony mianem Judgment of Excalibur, modyfikuje niemal każdy aspekt rozgrywki, zwłaszcza pod kątem technicznym. Producenci z wrocławskiego studia wprowadzili nowe tekstury, oświetlenie, efekty specjalne, muzykę oraz dźwięki. Po instalacji najnowszej łatki Tainted Grail: The Fall of Avalon powinien wyglądać lepiej niż kiedykolwiek, a do tego może pochwalić się znacznie lepszą wydajnością, stabilnością i mniejszą liczbą bugów.

Technikalia to jednak nie wszystko. Świat gry został w dużym stopniu przebudowany i dotyczy to zarówno części naziemnej jak i podziemnej. Lokacje powinny wyglądać ładniej, a przeciwnicy oraz łupy zostały ulokowane w innych, teoretycznie bardziej odpowiednich ku temu miejscach. Ponadto podczas swoich wędrówek będzie można teraz napotkać zupełnie nowe postaci takie jak dziwny, wędrowni kupcy, Czerwoni Kapłani i... nie tylko.

 

Usprawnienia nie ominęły systemu walki. Dodano nowe animacje i usprawniono SI wrogów. Dużą zmianą jest wprowadzenie oburęczności, dzięki czemu bohaterowie będą mogli teraz korzystać z dwóch broni naraz. Albo... dwóch tarcz.

Inne kluczowe systemy gry także doczekały się aktualizacji. Wprowadzono mechaniki skradania się i kradzieży, a do tego ulepszono rzemiosło. Takie czynności jak gotowanie czy warzenie mikstur uzyskały odświeżony interfejs, a same przedmioty, perki i talenty zostały przebalansowane. To samo dotknęło zresztą umiejętności.

Wreszcie na koniec warto wspomnieć o dodaniu nowej, choć niezwykle popularnej w ostatnim czasie mechaniki, a mianowicie... łowienia ryb. Za sprawą Patcha 0.6 bohaterowie Avalonu mogą już parać się wędkarstwem i czerpać z tej aktywności wszelkie możliwe korzyści.

Najwążniejsze nowości oraz zmiany, jakie wprowadza do Tainted Grail: The Fall of Avalon Patch 0.6, przedstawiono na nowym trailerze. Obejrzycie go poniżej.

 

W tej beczce miodu nie zabrakło też łyżki dziegciu. Otóż wprowadzenie tak wielu ważnych zmian sprawiło, że stare zapisy gry stały się niekompatybilne z nową wersją Tainted Graila. Producenci gry umożliwi jednak opcję pominięcia Prologu, dzięki czemu gracze mogą bez zwłoki przenieść się na legendarną wyspę i doświadczyć wszystkiego tego, co opisano powyżej.

Producenci z Awaken Realms oświadczyli, że Patch 0.6 uczynił pierwszy rozdział Tainted Grail: The Fall of Avalon "prawie finalnym". Kolejne aktualizacje będą zapewne mniejsze, ale też znacznie bardziej skupione na dodawaniu nowej zawartości niż łataniu podstawowych systemów gry.

Na razie nie wiadomo, kiedy należy spodziewać się następnego patcha do wczesnej wersji action RPG-a. Ostateczny cel jest jednak jasny: premiera pełnej wersji gry, która wg obecnych wyliczeń powinna odbyć się w czwartym kwartale 2024 r. Jest na co czekać!

Tymczasem jeśli interesuje was dokładne omówienie Patcha 0.6, zajrzyjcie na Steama.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.