Peter F. Hamilton stworzy dwie powieści osadzone w uniwersum gry Exodus

Archetype Entertainment niewątpliwie posiada bardzo ambitne plany wobec swojej debiutanckiej gry, Exodusu. Amerykańskie studio nawiązało współpracę ze znanym pisarzem science-fiction Peterem F. Hamiltonem, który stworzy dwie powieści osadzone w uniwersum tego action RPG-a, a ponadto będzie pełnił rolę konsultanta przy tworzeniu samej gry.

Książki zostaną wydane za oceanem przez Random House Worlds. Premierę pierwszej z nich - Exodus: The Archimedes Engine - zaplanowano na 17 września 2024 r.

 

Jesteśmy podekscytowani współpracą z Peterem F. Hamiltonem - nie tylko przy tworzeniu historii osadzonych w naszym świecie, ale także jako kreatywnym konsultancie przy grze Exodus. Byłem wielkim fanem twórczości Hamilton odkąd tylko zaczął pisać powieści - powiedział James Ohlen, współzałożyciel Archetype Entertainment i dyrektor kreatywny gry Exodus. [Hamilton] tworzy fantastyczne światy science-fiction, które przenoszą czytelnika w epicentrum wypełnionej akcją fabuły, która wydaje się tak rzeczywista, że zaciera różnice pomiędzy jego a naszym światem. Jestem podekscytowany tym, że pomoże nam stworzyć ten nowy świat sci-fi na potrzeby gry wideo Exodus, która będzie wciągać graczy przez wiele kolejnych lat.

Peter F. Hamilton jest najbardziej znany z dwóch ogromnych cykli sci-fi: Współnota Międzyukładowa i Wszechświat Konfederacji. W Polsce ukazało się kilkanaście jego książek, choć nigdy nie zdobył sobie uznania takiego jak inni pisarze gatunku jak np. Herbert czy Asimov.

Wydarzenia z Exodus: The Archimedes Engine rozgrywają się w tym samym świecie co gra cRPG Exodus, jednakże powieść nie opowiada tej samej historii co gra - zapewnił Hamilton. Te wydarzenia mają miejsce wiele lat świetlnych od systemu gwiezdnego, w którym umiejscowiono akcję gry. Powieści opowiadają osobną, unikatową historię i dają czytelnikom posmakować uniwersum gry wraz z misjami i potyczkami podobnymi do tych, jakie staną się udziałem graczy. Przygotujcie się, nie będzie łatwo.

Na razie nie wiadomo, czy którekolwiek z polskich wydawnictw zdecyduje się wydać książki osadzone w świecie gry Exodus.

Przypomnijmy, że debiutancki cRPG Archetype Entertainment cały czas znajduje się w fazie produkcji. Na razie deweloper nie zdecydował się podać żadnej daty premiery, choć w formie daty rocznej.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.