Kady Cross

Biogram

Brak noty biograficznej autora.

News

Dzisiaj do księgarń w naszym kraju wchodzi Dziewczyna w mechanicznym kołnierzu. Nowa książka Kady Cross to powrót do niezwykłego świata łączącego steampunk z superbohaterami rodem z Marvela. Jeśli nie jesteście pewnie, czy taka mieszanka przypadnie wam do gustu, przeczytajcie fragment książki udostępniony przez Fabrykę Słów.

więcej...

Pod lupą

Dziewczyna w mechanicznym kołnierzu - Kady Cross - Dziewczyna w mechanicznym kołnierzu - recenzja

Po słabej Dziewczynie w stalowym gorsecie przyszła kolej na Dziewczynę w mechanicznym kołnierzu, która przyciąga oko efektowaną okładką i kusi obietnicą atrakcyjnej zawartości. Jak Kady Cross sprawdziła się w tym przypadku?

Grupa przyjaciół, których poznajemy w pierwszej części serii, nadal trzyma się razem.  Pomiędzy niektórymi więzy przyjaźni zaczynają się pogłębiać i nieco zmieniać swój charakter. Poszukiwania porwanego Jaspera prowadzą  Finley, Griffina, Sama i Emily z Londynu wprost do niebezpiecznego i mrocznego XIX-wiecznego Nowego Jorku, opanowanego przez zwalczające się gangi. To właśnie jeden z nich stoi za porwaniem Jaspera. Ten ostatni zgadza się na krótkotrwałą współpracę z przywódcą bandytów w zamian za uwolnienie dawnej ukochanej, tytułowej dziewczyny w mechanicznym kołnierzu.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 15.03.2014

.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 31.08.2013

Skrzyżowanie epoki wiktoriańskiej z X-MenamiSzesnastoletnia Finley Jayne nie ma nikogo i niczego za wyjątkiem pewnej rzeczy, która znajduje się w jej wnętrzu.Ciemna strona bohaterki sprawia, że jest ona zdolna zabić. W dodatku bardzo mocnym ciosem. Tylko jeden człowiek widzi magiczną aurę otaczającą dziewczynę.Powieść osadzona w XIX wiecznej Anglii, która przenosi czytelnika w świat pełen przygód.

Strony: 1