StarCraft

Podstawowe informacje

W odległej przyszłości nowo utworzone Terrańskie Dominium staje w obliczu zagrożenia ze strony dwóch wrogo nastawionych ras obcych: dzikich zergów i enigmatycznych protosów. Poprowadź każdą z nich do zwyciestwa, zbierając zasoby i powiększając swe siły. Jedyni sprzymierzeńcy to wrogowie. Jedyny wybór to wojna.

Obejmij dowodzenie nad trzema potężnymi rasami

Mistyczni protosi, nomadyczni terranie oraz bezlitosne zergi - wszyscy oni muszą walczyć o własne miejsce wśród gwiazd.

Przeżyj sam epicką fabułę

Akcję StarCrafta podzielono na trzydzieści misji w trzech niepowtarzalnych kampaniach, co czyni z gry spektakularne dzieło science-fiction. Rusz z Jimem Raynorem, by ocalić terrańskie kolonie przed unicestwieniem; służ przebiegłej Nadświadomości zergów, przygotowującej swój zabójczy plan; obejmij dowodzenie nad protoskimi prałatami próbującymi desperacko bronić swej ojczyzny.

Twórz i udostępniaj innym własne mapy

Do gry StarCraft dołączono edytor map, z którego korzystali deweloperzy przy opracowywaniu wszystkich map do StarCrafta w trybie jedno- i wieloosobowym. Użyj go do stworzenia własnych kampanii oraz pól walki do gry wieloosobowej i podziel się nimi ze znajomymi.

Pokaż, na co cię stać w serwisie Battle.net

Przenieś walkę do sieci i graj w towarzystwie nawet siedmiu przyjaciół za pośrednictwem serwisu Battle.net, bezpłatnej sieciowej usługi gamingowej Blizzard Entertainment. Rozgrywaj mecze, dziel się strategiami i stań w szranki w regionalnych turniejach rankingowych, by ustalić, kto kontroluje galaktykę.

Odkryj ponownie klasykę gatunku

StarCraft wprowadził wiele nowych, rewolucyjnych rozwiązań, które od tamtej pory stały się charakterystyczne dla strategii czasu rzeczywistego: diametralnie różne strony konfliktu, rzetelny balans jednostek oraz mnogość opcji strategicznych połączona z łatwymi do opanowania zasadami. Dowiedz się, dlaczego StarCraft nadal jest wiodącym tytułem na turniejach gier komputerowych na całym świecie, choć od jego premiery minęło ponad dziesięć lat.

News

Kiedy 27 lat temu Mike Morhaime wraz z Allenem Adhamem i Frankiem Pearcem zakładał Blizzard Entertainment (wówczas jako Silicon & Synapse), nie spodziewał się, dokąd zaprowadzi go ta podróż. Wczoraj wieloletni prezes amerykańskiego giganta poinformował o swoim odejściu z firmy.

więcej...