Bethesda ujawnia plany wobec bety Fallouta 76 oraz prezentuje intro

Bethesda zapowiedziała właśnie, że zanim Fallout 76 trafi w ręce graczy na całym świecie, zamierza przeprowadzić obszerne beta-testy. Przy okazji deweloper zaprezentował również info najnowszej odsłony post-apokaliptycznej sagi.

Głównym celem bety będzie wykonanie testów przeciążeniowych, które mają sprawdzić, czy serwery gry są gotowe do przyjęcia ogromnej rzeszy fanów opuszczających schrony 14 listopada. PC-towi gracze będą mogli dołączyć do testów dwa tygodnie przed światową premierą Fallouta 76.

Z przyjemnością ogłaszamy, że nasza B.E.T.A. (Będę Ewaluować Testową Aplikację) pojawi się najpierw na Xbox One, już we wtorek, 23 października, a tydzień później, 30 października, na PlayStation 4 i PC.

Podczas fazy B.E.T.A. jednym z naszych głównych celów będą testy obciążeniowe i limity przeciążeń. W związku z tym, serwery nie będą działały przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Będziemy celować w konkretne przedziały czasowe, aby zgromadzić jednocześnie jak najwięcej osób na serwerach. Po co? Bo w ten sposób odpowiednio sprawdzimy wszystkie nasze systemy i zobaczymy, jak sobie radzą.

W kolejnych przedziałach czasowych gra może działać od czterech do ośmiu godzin. Naszym głównym celem jest koncentracja jak największej liczby graczy w tych okienkach. Następnie naprawiamy to, co trzeba, i ponawiamy cały proces, począwszy od dnia rozpoczęcia fazy B.E.T.A. aż do kilku dni przed premierą. Będziemy starali się informować z wyprzedzeniem, kiedy należy się zalogować, aby móc zagrać w grę. Informacje pojawiać się też będą na oficjalnych profilach @Fallout i @bethesdastudios na Twitterze oraz na forum Bethesda.net i na naszej stronie statusu Bethesda.net. To najprostszy sposób, by dowiedzieć się, kiedy serwery będą online.

Choć deweloperzy obiecują, że każda przygoda w grze Fallout 76 będzie wyglądać nieco inaczej, to jednak początek tej opowieści zawsze jest taki sam. Wprowadza nas do niej intro, które możecie obejrzeć poniżej.

Jak się wam podoba? Pamiętajcie, że Fallout 76 trafi do sprzedaży już za półtora miesiąca!


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: