Pete Hines przeszedł na emeryturę

Pete Hines, jeden z ojców sukcesu Bethsda Game Studios, poinformował o przejściu na emeryturę. Przez ostatnie 24 lata wiceprezes amerykańskiego studia miał okazję przyłożyć rękę do takich produkcji jak Morrowind, Oblivion, Skyrim, a także nowa seria gier marki Fallout.

W swoim pożegnalnym liście Hines wyraził wdzięczność swoim współpracownikom oraz całej społeczności graczy. Pełną treść wiadomości prezentujemy poniżej:

 

Po 24 latach podjąłem decyzję o tym, że mój czas w Bethesda Softworks dobiegł końca. Przechodzę na emeryturę i zaczynam nowy, ekscytujący rozdział w moim życiu, w którym będę odkrywał zainteresowania i pasje, ofiarowywał mój czas tam, gdzie mogę, i spędzał więcej czasu na cieszeniu się życiem. Nie była to decyzja, która przyszła łatwo ani szybko, jednakże po wspaniałej karierze, której kulminacją była niesamowita premiera Starfielda, wydaje się, że przyszedł na to odpowiedni czas.

To w żadnym wypadku nie jest pożegnanie. Moje uwielbienie dla Bethesdy i jej ludzi nigdy nie osłabło i nigdy nie przestanę być członkiem tej niesamowitej społeczności, którą zbudowaliśmy. Dziękuję setkom i tysiącom fanów, których spotkałem i z którymi rozmawiałem przez ostatnie 24 lata. Wasza energia, kreatywność oraz wsparcie odgrywają ważną rolę w mojej podróży. Nie mogę się doczekać, by doświadczyć kolejnej części tej przygody pośród Was.

Współpraca z niesamowitymi ludźmi, zespołami i studiami w Bethesdzie była najlepszym doświadczeniem w całym moim życiu. Jestem niezwykle dumny ze wszystkiego, co udało się nam razem osiągnąć, i jestem szczerze podekscytowany perspektywą tych wspaniałych rzeczy, które stworzą w przyszłości.

Uwielbiam Was,
Pete

Bethesda również wystosowała oficjalnie podziękowanie dla Hinesa za cały jego wkład w rozwój firmy.

Warto przypomnieć, że gdy Hines dołączył do firmy w 1999 r., był odpowiedzialny głównie za pisanie poradników do gier, a także komunikację z mediami poprzez informacje prasowe, wywiady, oficjalne posty na forach czy artykuły na blogach. Z biegiem czasu położył on fundamenty pod największe prezentacje gier Bethesdy na targach takich jak E3 i stwprzył całą strategię komunikacji, którą cechowało bardzo ostrożne dawkowanie informacje o kolejnych produkcjach studia z Maryland - aż do czasu, gdy były one bardzo blisko wydania.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko podziękować Pete'owi za całą jego pracę i życzyć udanej emerytury!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.