Bethesda potwierdza progres w pracy nad TES VI i Tamriel jako miejsce akcji

30 lat - tyle dokładnie minęło od momentu premiery Areny, pierwszej gry osadzonej w świecie The Elder Scrolls. Z okazji okrągłej rocznicy Bethesda postanowiła podsumować cały swój dorobek związany ze światem Tamriel i... wspomnieć także o kolejnej odsłonie cyklu!

The Elder Scrolls VI oficjalnie zapowiedziano w 2018 r., jednak od tamtego czasu deweloperzy nabrali wody w usta. O nowej odsłonie popularnej sagi nadal nie wiadomo prawie nic, choć rocznicowa wiadomość do fanów ujawnia dwie ważne informacje.

Bethesda ogłosiła bowiem, że jej pracownicy obecnie wracają do Tamriel i grają we wczesny buildy. Jest zatem pewne, że prace nad nad The Elder Scrolls VI postępują i są już na etapie, w którym możliwe jest testowanie gry. To już coś, choć nadal oczywiście nie wiadomo, jak wiele faktycznej rozgrywki znajduje się w owych buildach.

 

Druga sprawa dotyczy samego Tamriel. Beth nigdy oficjalnie nie potwierdziła, że "szóstka" rozegra się właśnie na tym doskonale znanym kontynencie. To wzbudziło wiele podejrzeń, że akcja The Elder Scrolls VI może zostać przeniesiona na inny kontynent, np. Akavir. Jest to koncepcja o tyle kusząca, że przecież niemal całe Tamriel jest lub będzie dostępne w The Elder Scrolls Online, która - nota bene -obchodzi w tym roku 10 urodziny i ma się całkiem dobrze. Ponadto w swoich ostatnich grach Bethesda coraz mocniej stawia na budowanie domów i osad, co mogłoby świetnie się sprawdzić w przypadku misji kolonizacji całkowicie nowego kontynentu. Powyższe słowa zdają się jednak potwierdzać, że TES VI ponownie zabierze graczy do Tamriel... przynajmniej na jakiś czas.

Pełną wiadomość od twórców serii The Elder Scrolls znajdziecie poniżej.

Kiedy zobaczymy TES VI? Kiedy w nie zagramy? Na te pytania odpowiedzi znają nadal jedynie deweloperzy ze studia w Maryland. I wszystko wskazuje na to, że nieprędko podzielą się nimi z resztą świata.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.