Umiejętności

Przewodnik gry The Elder Scrolls III: Morrowind

Umiejętności w "Morrowind" oznaczają stopień zaznajomienia postaci z daną czynnością. Umiejętności możemy podzielić wg dwóch kluczy: specjalizacji, na które składają się specjalizacja bojowa, magiczna i złodziejska. Drugi, o wiele istotniejszy podział dotyczy dzielenia umiejętności na główne, dodatkowe i poboczne. Co to znaczy? Czytaj dalej.

Bez względu na to, jaką metodą wybierzesz klasę swojej postaci, do dyspozycji będziesz miał 5 umiejętności głównych i 5 dodatkowych - reszta to tzw. umiejętności poboczne. Na początek otrzymujesz 30 punktów dla każdej umiejętności głównej, 15 dla dodatkowej i po 5 dla pobocznych, dodając do tego premie otrzymywane z racji wybrania rasy bohatera. Co oznacza ten podział w praktyce? A no to, że umiejętności głównych będziesz uczył się najszybciej, dodatkowych nieco wolniej, zaś pobocznych najwolniej.

Po co rozwijać umiejętności herosa? W "Morrowind" nie ma czegoś takiego jak "punkty doświadczenia". Kolejne poziomy bohater zdobywa wtedy, kiedy uda mu się poprawić 10 spośród swoich umiejętności głównych i dodatkowych (poboczne się nie liczą). Oczywiście nie musisz podbijać każdej umiejętności na każdym poziomie - równie dobrze możesz zdobyć 10 punktów jednej umiejętności.

Poniżej znajduję się spis wszystkich umiejętności, które twoja postać będzie mogła rozwijać przemierzając niegościnne tereny Vvardenfell. Mam nadzieję, że ułatwi on dokonanie trafnego wyboru i stworzenie bohatera idealnie odpowiadającemu twojemu stylowi grania.

  1. Umiejętności bojowe
  2. Umiejętności magiczne
  3. Umiejętności złodziejskie

Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.