Umiejętności

Przewodnik gry TES IV: Oblivion

Umiejętności określają, jak dobrze twoja postać radzi sobie z określonymi czynnościami, tzn poziom np. Ostrzy będzie determinował, jak skuteczne są twoje ataki właśnie tego rodzaju bronią. W Oblivionie dostępnych jest 21 umiejętności, które podzielone są na trzy konkretne specjalizację: bojową, magiczną i złodziejską.

W IV odsłonie serii zrezygnowano z umiejętności pobocznych, główne natomiast zredukowano z dziesięciu do siedmiu. Rozwijanie tych siedmiu wybranych umiejętności, pozwoli ci zdobywać kolejne poziomy. By zdobyć następny poziom, musisz rozwinąć 10 razy umiejętności główne. Mogą to być rożne kombinacje, np.: rozwijasz dziesięciokrotnie jedną umiejętność, rozwijasz dwukrotnie 5 umiejętności, czy pięć umiejętności po 2 razy.

By to robić, musisz po prostu korzystać z danej umiejętności. Możesz też brać płatne lekcje u trenerów i czytać specjalne książki, podnoszące poziom tego skilla. Umiejętności mogą zostać rozwinięte od 0 do 100 punktów (0 może zdarzyć się tylko wtedy, gdy umiejętność jest obniżona. Gdy zaczynasz grę najniższą wartością może być 5). Każda umiejętność na określonym poziomie otwiera ci drogę do tzw. perków, czyli zdolności specjalnych.

Poziomy:

  1. 0-24 punktów: Novice (Nowicjusz)
  2. 25-49 punktów: Apprentice (Uczeń)
  3. 50-74 punktów: Journeyman (Czeladnik)
  4. 75-99 punktów: Expert (Ekspert)
  5. 100 punktów: Master (Mistrz)

Poniżej zamieszczone są spisy wszystkich umiejętności pojawiających się w Oblivionie. Są one podzielone na specjalizacje, mam nadzieję, że dzięki temu łatwiej będzie ci skomponować umiejętności potrzebne twojej wymarzonej postaci.

  1. Umiejętności bojowe
  2. Umiejętności magiczne
  3. Umiejętności złodziejskie

Shane


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.