Trening umiejętności

Przewodnik gry TES IV: Oblivion

Wszystkie umiejętności twojej postaci możesz ćwiczyć na własną rękę, poprzez praktykę. To jednak proces dość długi i żmudny, szczególnie na wyższych poziomach. Dlatego właśnie do dyspozycji masz także trenerów, którzy (oczywiście po uiszczeniu stosownej opłaty...) wprowadzą cię szybko w tajniki swoich specjalności.

Cena jednej sesji treningowej to 10 septimów x poziom twojej umiejętności, przy czym na danym poziomie postaci możesz przeprowadzić TYLKO pięć takich sesji (tu istotna zmiana w stosunku do poprzedniej odsłony gry, TES III: Morrowind, gdzie nie było żadnych, prócz finansowych, ograniczeń w używaniu treningu). Biorąc to pod uwagę, zawsze staraj się wykorzystywać wszystkie 5 sesji, nawet jeśli osiągnąłeś już kolejny poziom i możesz "przemyśleć osiągnięcia".

W podstawowej wersji gry każdą umiejętność (wyjątek stanowią Ciężki pancerz, Atletyka i Iluzja) szkoli pięciu trenerów: dwóch oferuje trening podstawowy (0-40), dwóch zaawansowany (0-70), jeden mistrzowski (70-100). Mistrz nie będzie z tobą nawet rozmawiał o treningu, jeśli nie zostaniesz do niego przysłany przez trenera zaawansowanego. Stanie się tak, kiedy dotrzesz do 70 pkt umiejętności , a jednocześnie trenerzy będą cię darzyć sympatią. Wówczas w menu rozmowy pojawi się temat "Trening", dzięki któremu dowiesz się, do kogo udać się w celu dalszego szkolenia.

Mistrz, zanim zgodzi się trenować cię dalej, najczęściej zażyczy sobie wykonanie jakiegoś drobnego zadania, mają też inne, często niebanalne wymagania (szczegóły opisane poniżej).

Spis trenerów został podzielony według specjalizacji tj. na umiejętności bojowe, magiczne i złodziejskie. Linki:

  1. Trening umiejętności bojowych
  2. Trening umiejętności magicznych
  3. Trening umiejętności złodziejskich

Ciekawostki:

  1. Pamiętaj, że mając podwyższone przez zaklęte przedmioty poziomy umiejętności, płacisz więcej za trening. Nie zapomnij zdjąć z siebie zaklętych przedmiotów, jeśli zależy ci na oszczędnym rozporządzaniu pieniędzmi.
  2. By zapłacić mniej, możesz przed treningiem rzucić na siebie zaklęcie Obniżenie umiejętności.
  3. Umiejętność Hand to Hand (Walka wręcz) możesz podwyższyć o 5 pkt przyglądając się ćwiczeniom gladiatorów przed Areną w Imperial City.
  4. Blade (Ostrze) i Block (Blok) możesz podnieść o 2 pkt oglądając trening Ostrzy na dziedzińcu Claud Ruler Temple.

Shane


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.